Survivor 2018 Batuhan Buğra Kimdir? (Gönüllüler Yeni Yarışmacı)

Tv 8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2018 bu sene önceki senelere göre daha farklı ilerliyor. Bu sene gelen yeni kurallarla yedek yarışmacı takımlara dahil olacaktı. Acun Ilıcalı’nın 12 Mart Pazar günü yaptığı açıklamada ve sosyal medya hesaplarından paylaştığı paylaşımlarda 4 yeni yarışmacının Survivor’a dahil olacağını söyledi. 4 yeni yarışmacılardan bir tanesi de Gönüllüler Takımı’ndan Batuhan Buğra Eruygur oldu. Gönüllüler yeni yarışmacısı Batuhan Buğra Eruygun hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Survivor 2018 Batuhan Buğra Kimdir? (Gönüllüler Yeni Yarışmacı)

1991 yılında dünyaya gelen Türk atlettir. Engelli koşularda yarışan Batuhan Buğra Eruygun, Fenerbahçe’nin lisanslı sporcusu olup Türk Milli Takımı’nda yarışmaktadır. Survivor’a gelmeden 1 ay önce Balkan Şampiyonu olan Batuhan Buğra Eruygun şu an çok formda bir isim olarak dahil olacak. 2013 yılında 60 metre engelli koşuda Türkiye Salon rekorunu 7.98 saniye ile kırdı. 60 metre engelliyi 8 saniyenin altında koşan ilk milli atlet olarak rekorlar kitabına ismini yazdırdı.

Batuhan Buğra 2013 yılında Türk Atletizm Federasyonu’nda doping kullandığı gerekçesi ile iki yıl müsabakalardan men edildi. Batuhan Buğra Eruygur’un mücadelesine hayran kalmamak mümkün değildir. Başarılı atlete 2015 yılında testis kanseri olmasına ve riskli ameliyatlar geçirmesine rağmen 2018 yılında Balkan Şampiyonu olmuştur. Belinden açılan üç kesik ile çıkarılan kitle ve sonrasında geçirmiş olduğu tedavileri düşünürsek ne kadar mücadeleci bir ruha sahip olduğunu görebiliriz.

Survivor 2018 Elif Şadoğlu Kimdir? Tıklayınız!

Batuhan Buğra Eruygur’un Gönüllüler Takımı’nda iyi bir performans göstereceğini ve Kıbrıs adaylarından olabileceğini düşünüyorum. Tabi ki Survivor engelli koşulara benzemiyor. Hız kadar, denge, denge kadar, atış büyük önem taşıyor. Hızı ve atışı iyi olan sporcular Survivor’da performans olarak başarılı oluyorlar. Batuhan’da hız konusunda bir sıkıntı olacağını düşünüyorum. Başarısını atışları belirleyecektir. Mücadeleci ruhu ile bunu da başarabilir.

Batuhan Buğra Eruygur Survivor’daki ilk sözleri ise; ” burası benim için milli takım kampı gibi oldu.” diyerek engelli atletizm koştuğunu ve takım arkadaşlarının burada olduğunu söyledi. Batuhan Buğra’ya hastalığı döneminde Nevin Yanıt çok destek olmuştur. Yarışmacıya geçmiş olsun dileklerimiz ile birlikte Survivor macerasında başarılar dileriz.

Survivor 2018 Mustafa Kemal Kurt Kimdir? Tıklayınız!

Survivor 2018 Gönüllüler Batuhan Buğra Eruygun Videosu

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın