1 Şubat 2019 Cuma Hutbesi Yayınlandı, İndir

1 Şubat 2019 Cuma Hutbesi Yayınlandı, İndir

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Diyanet İşleri Diare Başkanlığı 1 Şubat 2019 Cuma Günü camilerde verilecek olan hutbenin metnini açıkladı. Bu haftaki Cuma hutbesinin başlığı “RIFK: ALLAH HER İŞTE ZERAFETİ SEVER” olarak belirlendi. İşte bu hafta 1 Şubat Cuma günü verilecek hutbeden alıntılar…

RIFK: ALLAH HER İŞTE ZERAFETİ SEVER

Muhterem Müslümanlar!

Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “İyilikle kötülük bir olmaz. Sen kötülüğü en güzel şekilde önle. O zaman bir de göreceksin ki seninle arasında düşmanlık bulunan kimse sımsıcak bir dost oluvermiş.”

Okuduğum hadis-i şerifte ise Peygamberimiz (s.a.s) şöyle buyuruyor: “Rıfktan mahrum kalan bir kimse hayrın tamamından mahrum kalmıştır.” 

Kıymetli Müminler!

Yüce dinimiz; iman, ibadet ve güzel ahlâk üzerine kuruludur. İnsanın Cenab-ı Hak katında değer kazanmasına ve toplum içinde sevilip sayılmasına vesile olan ahlâkî erdemlerden biri de rıfktır. Rıfk; güler yüzlü, tatlı sözlü, sakin ve geçim ehli olmaktır. Sert ve kaba davranmamak, kalp kırmamaktır. İnsanın aklını karartan ve sonu hüsran olan öfkeye yenik düşmemek, sabırlı ve soğukkanlı olmaktır.

Hutbenin tam metnini indirmek için TIKLA

Etiketler: 1 Şubat 2019 Cuma Hutbesi indir 1 şubat cuma hutbesi cuma hutbesi 1 şubat cuma hutbesi 1 şubat cuma


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL