10 Haziran 2019 Pazartesi Reytinglerin Galibi Kim? Canevim, Tozkoparan, Survivor

10 Haziran 2019 Pazartesi Reytinglerin Galibi Kim? Canevim, Tozkoparan, Survivor

Yazar: Emre Reyting Sonuçları

Sezon dizileri bitti ve yaz dizileri bu hafta itibari ile ekranlarda boy göstermeye başlıyor. Yaz dizilerinin reyting rekabeti de en az diziler kadar merak ediliyor. 10 Haziran 2019 pazartesi reyting sonuçları nasıl oldu, hangi yapım zirveyi aldı, ayrıntılar yazımızda…

10 haziran pazartesi ekranlara gelecek ilk yaz dizisi Canevim. Canevim geçtiğimiz haftalarda 27 mayıs pazartesi günü ilk bölümü ile ekranlara geldi. Dizinin 1.bölüm reytingleri pekte iç açıcı değildi. 10 haziran pazartesi günü nasıl bir reyting, izlenme oranı alacak merak ediliyor. Canevim’in rakipleri arasında TRT1’de Tozkoparan dizisi yer alıyor.

TV8’de Türkiye-Yunanistan Survivor yeni bölüm ekranlara gelirken, Kanal D’de Çarkıfelek yarışması, Show Tv’de Sınırsız isimli sinema filmi ve Star TV’de Taksi 5 filmi ekranlarda oldu. Kısaca 10 haziran pazartesi günü reytinglerde karşı karşıya gelecek olan yapımlar şunlar; Canevim, Tozkoparan, Çarkıfelek, Sınırsız ve Taksi 5.

Tozkoparan dizisi çocuklara yönelik bir dizi. Bildiğiniz gibi sezon içerisinde ekranlara gelmiş ve yaz başlamadan sona ermişti. Şimdi 1.bölümden itibaren yaz sezonunda yeniden ekranlarda oluyor. 10 haziran reytingleri açıklandığında haberimiz eklenecektir. Ancak kısaca bir reyting analizi yapalım.

10 Haziran 2019 Pazartesi Reyting Sonuçları

10 haziran pazartesi günü reytinglerde şüphesiz zirve Fox Ana Haber’in olacak. Onu TV8’de Survivor izleyecek. Akabinde ise diğer yapımlar sıralamada yer alacaklar. Kısaca Fox Ana Haber ile Survivor’ın zirveyi paylaşacakları kesin gibi. Tabi burada şu hususuda belirtmekte yarar var. Reytingler nasıl belirleniyor?

Reyting Sonuçları Nasıl Belirleniyor?

Reyting sonuçları peoplemeter adı verilen bir cihazla ölçülüyor. Bu cihaz ülke genelinde 2200’den fazla hanenin evine yerleştiriliyor. Bu hanelerin sosyo-ekonomik ve kültürel özellikleri de ayrıca kaydediliyor. Hanelerin izledikleri yayınlardan ve bu evlerin özelliklerinden yola çıkarak AB, ABC1 Ve Total reyting oranları ortaya çıkıyor. Peki bu reyting kategorileri neyi temsil ediyor?

tıkla>>> Canevim Dizisi Reytingleri, İzlendi mi, Tuttu mu, Erken Final mi Yapacak?

Reyting sonuçlarındaki kategoriler(AB,ABC1,TOTAL) izleyicilerin sosyo-ekonomik ve kültürel özelliklerini göstermekte. Örneğin AB gurubu eğitimli kesimi temsil ederken TOTAL genel izleyici kitlesini göstermekte. ABC1’e ise diğer iki grubun karşımı diyebiliriz. Tabi reyting sonuçlarının belirlenmesindeki tartışmalar halen devam ediyor. Sonuçların adaletli olmadığını söyleyen kesim hiçte az değil. Son alınan kararla sonuçların yayınlanmasının yasaklanması da bu tartışmalara bir yenisini eklemiş durumda.

Etiketler: 10 Haziran 2019 Pazartesi Reyting sonuçları 10 haziran Canevim reytingleri 10 haziran pazartesi reytingleri 10 haziran Canevim reytingleri


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL