16 Haziran 2019 Reyting Sonuçları, Büyük Buluşma Ne Kadar İzlendi, Hangi Kanal Zirvede?

16 Haziran 2019 Reyting Sonuçları, Büyük Buluşma Ne Kadar İzlendi, Hangi Kanal Zirvede?

Yazar: Emre Reyting Sonuçları

Reyting sonuçlarında hangi kanal zirveyi aldı, 16 Haziran 2019 Pazar günü hangi kanal reyting sonuçlarına damga vurdu? Büyük Buluşma olarak adla sorulan Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu buluşması şüphesiz günün en çok izlenen programı olacak. Ancak asıl soru şu; Büyük Buluşma ortak yayınını veren hangi kanal en çok izlendi?

Seyirci hangi kanalı tercih etti. Muhalif kesimin kanalı Fox TV mi yoksa iktidara yakınlığı ile bilinen ATV, Star, trt1 gibi kanallar mı zirve yarışını kazandı. 16 Haziran pazar akşamı trt1 de gösterilen büyük buluşma isimli programda İki isim karşı karşıya gelecek. İstanbul Belediye Başkanı adayları Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım. Bu buluşma uzun zamandır bekleniyordu.

Geçtiğimiz aylarda ve yıllarda sürekli muhalif partiler ile iktidar partisi arasında canlı yayın yapılması için teklifler yapılıyor ancak bu teklifler sürekli havada kalıyordu. Tabi bu restleşmeler genelde Chp-Akp tarafında oluyordu. Seçim önces yada büyük olaylar sonrasında bu tarz restleşmeler hep oldu. En son ki restleşmeler yerel seçimler öncesinde de gündeme gelmişti.

Ancak bu restleşme 2019 yerel seçimler öncesinde de havada asılı kaldı. Reytinglere büyük katkı sağlayacak olan bu buluşma o dönemde de sonuçsuz kalmıştı. Ancak olay İstanbul seçimlerinin yenilenmesi nedeni ile yeniden gündeme geldi. Bu sefer teklif ve ilk girişim iktidar tarafından geldi. Hatta moderatör teklifi bile Akparti tarafından geldi.

Büyük Buluşma’nın moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya yaptı. Trt1 stüdyolarında karşı karşıya gelen tarafların bu buluşması ortak yayın ile tüm kanallarda verildi. Tabi seyircinin hangi kanalı seçtiği, hangi kanalın daha çok izlendiği, reyting sonuçlarına hangi kanalın damga vurduğu asıl sorulan soru oldu.

16 Haziran 2019 Reyting Sonuçları

16 haziran 2019 reytingleri 17 haziran pazartesi günü sabah saat 10.00 sularında açıklanacaktır. AB, ABC1 ve TOTAL olmak üzere 3 kategoride açıklanacak. AB daha çok sosyo kültürel düzeyleri ve alım güçle yüksek olan kesimi temsil ediyor. Total ise en alt tabakayı yani tek düze izleyiciyi temsil ediyor ABC1 ise her iki grubun ortasında yer alan sınıftır.

16 haziran 2019 pazar günü en çok izlenen kanal şüphesiz Fox TV en çok izlenen Kanal oldu. Fox TV herüç kategoride ilk 4 sırayı kimseye kaptırmadı.

Etiketler: 16 haziran 2019 reyting sonuçları 16 haziran reytingleri büyük buluşma 16 haziran reytingleri


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL