19 Aralık Google Hizmetleri Neden Çalışmıyor, Yaptırım mı Geldi?

19 Aralık Google Hizmetleri Neden Çalışmıyor, Yaptırım mı Geldi?

Yazar: Emre Gündem Haberleri

19 Aralık Perşembe günü tüm internet kullanıcılaro Google hizmetlerine girişte sıkıntı yaşadı ve yaşıyor. Google email, adsense ve daha birçok uygulama ve hizmete girişin olmaması akıllara Google Türkiye’ye yaptırım mı yaptı sorusunu getirdi. Google neden çalışmıyor, Google Hizmetleri Türkiye’de kaldırıldı mı?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Google a ceza kestiği haberleri yayınlanmıştı. Google Türkiye’de haksız rekabete yol açtığı gerekcesi ile rekabet kurumu tarafından hazırlanan rapor neticesinde Google yaklaşık 80 milyon dolar ceza kesilmişti. Google konu ile ilgili açıklama yapmış ancak bir karşı adım atıp atmayacağı kesşnleşmemişti.

Peki olayın perde arkası neydi, Google’dan karşı atak mı geldi, Türkiye’ye hizmetleri durdurarak yaptırım mı yapıyor? rekabet kurum google’a Türkiye’de haksız rekabete yol açtığı gerekçesi ile ceza kesmişti. google bunun üzerine kesilen cezanın düzeltilmesi aksi halde Türkiye’ye android telefonlar için lisans vermeyeceğini söylemişti. rekabet kurumundan da hemen karlı bir açıklama geldi.

Kurum yaptığı açıklama da kısaca, Google 6 ay süre verildi, süre sonunda ilgili değişikliklerin yapılmadığı sonucuna varıldığı ve Google a ceza kesildiği belirtildi. bu tarz Google yaptırımlarının Ab ve rusya tarafından da yapıldı ayrıca belirtildi. google ise yaptığı açıklamada bazı sorunların olduğunu çözümü için çalıştıklarını ve en kısa sürede rekabet kurumu ile birlikte sorunu çözeceklerini altını çizdi.

Etiketler: 19 Aralık Google email neden çalışmıyor Google dan yaptırım mı geldi Google Hizmetleri neden çalışmıyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL