2019 Fenomen Diziler Artık Ücretli mi? Hangi Dizi Ne Kadar Oldu?

2019 Fenomen Diziler Artık Ücretli mi? Hangi Dizi Ne Kadar Oldu?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Yeni yıla girerken birçok değişiklikte beraberinde geliyor. Gündeme bomba gibi düşen yeni bir bilgi tabiri caizse deprem etkisi yaptı. Diziler ücretli olacak iddiası ne kadar doğru, eğer doğruysa hangi diziler ücretli olacak, diziler nereden izlenebilecek gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için bu yazımızda derledik.

Ülkemizdeki son yıllardaki finansal sıkıntılar muhakkak dizi sektörünü de etkiledi. Daha önceki yazılarımızda yapım şirketlerinin oyuncu ücretlerini düşüreceğini, kanalların dizi seçiminde daha dikkatli olduğunu ve birçok dizinin final yapacağını vs dile getirmiştik. Yine 2019 yılının Ocak ayında kanalların dizileri yayınlamayacağını da buradaki yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Peki neler oluyor, yanlış giden ne?

Aslında asıl neden yapım şirketlerinin aldıkları ücretlerin çok fazla olması. Yine oyuncuların bölüm başı aldıkları ücretlerin yüksek olması sektörü de dar boğaza soktu. Kanallar artık bu konuya farklı bir bakış açıcı ile yaklaşmak zorunda hissetti kendilerini. Reklam anlaşmalarını yeniden revize ediyorlar, her diziyi yayınlamıyorlar, dizi seçiminde daha dikkatli oluyorlar vs.

Diziler ücretli mi olacak?

Tüm bu sorunlara elbette finansal sıkıntıları da eklemek lazım. Kanalların ve yapım şirketlerinin de maliyetleri arttı. Bu da onları farklı çıkış noktaları aramaya itti. Gelen kulis bilgisine göre eğer kanallar arasında anlaşma sağlanırsa kanallar bu anlamda sadece günde bir diziyi ekranlara getirebilecek. Diğer diziler ise yine kanallarında kendi ücretli platformlarında ücretleri ödendiği takdirde izlenebilecek.

Hangi diziler ücretli olacak?

Aslında bunun cevabını vermek kolay değil. Çünkü bu kanalların kendi inisiyatifinde olan bir şey. Sadece tek bir diziyi ücretsiz ekranlara getirecekler ve diğer dizileri ise ücretli olacak gösterecekler. Çukur, Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz, Elimi Bırakma, Yasak Elma gibi dizilerin ücretli olması da elbette reytingleri etkileyebilir.

2019 Ocak Ayında Diziler Neden Yayınlanmıyor? Diziler Kaldırıldı mı?

Diziler nereden izlenebilecek?

Diziler netflix gibi ücretli platformlara benzer ağlarda izleyicilere ücretli olarak sunulacak. Dizi severler online olarak ödeme yaptıkları takdirde istedikleri her diziyi izleyebilecekler. Bu konuda Fox TV ilk adımı attı. Bu da iddiaların doğruluğunu kanıtlar nitelikte bir gelişme olarak algılandı. Fox TV, online dizi izleme platformu olarak FoxPlay’i kurmak için çalışmalara başladı. Ayrıntılar geldikçe tüm detayları sizlerle paylaşıcaz. Bu durum nasıl bir sonuç ortaya çıkarır bilinmez. Sizler böyle bir uygulamayı ister misiniz? Diziler ücretli mi olsun? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Etiketler: 2019 dizi ücretleri ne 2019 diziler ücretli mi 2019 hangi diziler ücretli dizi ücretleri 2019


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL