2019 Kadınlar Dünya Kupası Neden Doodle, Türkiye Var mı?

2019 Kadınlar Dünya Kupası Neden Doodle, Türkiye Var mı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

FIFA’nın 2019 kadınlar dünya kupası google tarafından doodle oldu. Heyecan dolu turnuva google’un dikkatinden kaçmadı. 7 haziran Cuma günü, google kullanıcıları google aramalarda 2019 kadınlar dünya kupasının doodle olduğunu gözlemledi. Tabi google tarafındna doodle olan Kadınlar Dünya Kupası da bu anlamda Türkiye’nin gündemine oturmuş oldu. Peki 2019 Dünya Kadınlar Kupası nedir, neden doodle oldu, Türkiye bu kupada var mı?

Futbol deyince akla hemen FIFA gelmekte. FIFA’nın heyecan dolu turnuvalarına 2019’da Kadınlar Dünya Kupası maçları damga vuracak. 2019’da 24 takımdan oluşan turnuva grup maçları ile başlıyor. Toplam 6 gruptan oluşan turnuvada 24 takım yer alacak. 3 seri halinde ekranlara gelecek olan grup maçlarında toplamda 36 maç oynanacak.

2019 Kadınlar Dünya Kupası Türkiye Var mı?

Grup maçlarından sonra 16 takım yeniden eleme maçı oynayacak. 16 takımdan oluşan eleme maçları sonrasında takımlardan geriye kalan 8 takım çeyrek final maçı yapacaklar. Sonrasında ise çeyrek final, yar final, 3.lük maçı ve son olarak final maçı ekranlara gelecek. Final maçı 7 temmuz 2019 Pazar günü saat 18.00’da oynanacak. Türkiye kupada yer almıyor.

2019 KADINLAR DÜNYA KUPASI GRUPLARI

Turnuvada yer alacak olan 24 takımda Türkiye yer almıyor. Fransa, Norveç, Güney Kore, Nijerya(A grubu), Almanya, İspanya, Çin, Güney Afrika(B grubu), İtalya, Brezilya, Avustralya, Jamaika(C grubu), İngiltere, İskoçya, Arjantin, Japonya(D grubu), Hollanda, Kanada, Yeni Zelanda, Kamerun(E Grubu) ve son olarak F gurubunda ise İsveç, ABD, Şili ve Tayland finale kalmak için mücadele edecek. Türkiye 2019 Dünya kadınlar kupasında yer almıyor.

2019 kadınlar dünya kupası nerede?

2019 kadınlar dünya kupası Fransa’nın ev sahipliğinde başlıyor. İlk maç Fransa ile Güney Kore arasında yer alacak. 24 takım 6 grupta karşı karşıya gelecek.

Etiketler: 2019 fifa kadınlar dünya kupası 2019 kadınlar dünya kupası nerede? bayanlar dünya kupası kadınlar dünya kupası kazanan ülkeler listesi


Yorum yaz