23 Haziran 2019 Pazar Reyting Sonuçları; Seçimlerde Hangi Kanal İzlendi?

23 Haziran 2019 Pazar Reyting Sonuçları; Seçimlerde Hangi Kanal İzlendi?

Yazar: Emre Reyting Sonuçları

Dediğiniz gibi 23 Haziran 2019 pazar günü İstanbul yerel seçimleri tekrarlandı. AK parti adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu arasında kıran kırana bir seçim mücadelesi yaşandı. Seçim sonuçları her kanaldan canlı olarak tüm Türkiye’de yayınlandı. 23 Haziran 2019 pazar günü reyting sonuçlarına hangi kanal damga vurdu?

Geçtiğimiz yerel seçimlerde İstanbul seçimleri ne şaibe karıştığı iddiasıyla seçimler YSK tarafından iptal edilmiş ve yeniden yapılması kararlaştırılmıştı. Yeni seçim tarihi 23 Haziran 2019 pazar olarak kararlaştırıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi dünyada da İstanbul yerel seçimleri büyük bir heyecanla takip edildi. 2019 İstanbul yerel seçimleri 23 Haziran 2019 pazar günü tekrarlandı ve sonuçlar tüm kanallarda canlı olarak yayınlandı.

23 Haziran Pazar günü hangi kanal daha çok izlendi, reyting sonuçlarına hangi kanaldan kavurdu? Sabah saatlerinde başlayan un kullanma akşam 17.00 itibariyle son buldu. Seçim yasağı ise saat 19.30 da kalktı. Tüm kanallarda olduğu gibi sosyal medyada İstanbul yerel seçim sonuçları dakika dakikasına yayınlandı.

Gelen sonuçlara göre sandıkların 99.6’sı açıldı.  Açılan sandıklara göre 777.581 seçmen oy kullandı. Seçmenlerden %54.23 ü Ekrem İmamoğlu’nu tercih ederken yüzde 44.90 seçmen ise Binali Yıldırım’ı tercih etti. Bu sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu rakibi Binali Yıldırım’ı yüzde onluk bir farkla ve 813.355 gibi sayısal bir farkla geçti ve İstanbul büyükşehir belediye başkanı oldu. Tüm Türkiye İstanbul yerel seçimlerini sanki genel seçimmiş gibi büyük bir heyecanla izledi.

Tabi sonuçlar kadar reyting sonuçları da çok önemliydi. Seçim sonuçlarında TRT haber mi tercih edildi yoksa Fox TV gibi muhalif bir kanal mı tercih edildi. Bu sonuçlar da en az İstanbul yerel seçimlerin sonuçları gibi merak edildi. 23 Haziran 2019 pazar reyting sonuçları hangi haber kanalı izlendi?

23 Haziran 2019 Pazar Reyting Sonuçları

23 Haziran 2019 pazar reyting sonuçlarına Fox TV haber kanalı damga vurdu. Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya’nın ortak sunumuyla canlı yayınlanan Fox seçim 2019 İstanbul programı en çok izlenen program oldu ve Fox TV Bu programla reyting sonuçlarında zirveye oturdu. Resmi sonuçlar açıklanır açıklanmaz yazımıza eklenecektir.

31 mart 2019 pazar yerel seçimlerin reyting sonuçlarında Fox tv en çok izlenen kanal olmuş ve reytinglerde ilk 8 sırayı kimselere vermemiştir. İşte geçtiğimiz mart ayına ait reyting sonuçları. 23 haziran pazar reyting sonuçlarınında bundan farklı olmayacağı genel görüş olarak kayıtlara geçti.

Etiketler: 23 Haziran Pazar reyting sonuçları 23 Haziran Pazar reytingleri 23 Haziran seçim reyting sonuçları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL