26 Şubat Salı Yemin Dizi Özeti 7. Bölüm Neler Oldu

26 Şubat Salı Yemin Dizi Özeti 7. Bölüm Neler Oldu

Yazar: Emre Yemin Dizisi (The Promise)

Geçtiğimiz hafta sıkı bir başlangıçla izleyiciye merhaba diyen Yemin dizisi yeni bir haftanın 2. Gününde yine heyecanı bol bir bölümle seyirci karşısına çıktı. Yemin dizisi 6. Bölüm özeti Yemin dizisinde neler olacak?

Emir sinirine yenik düşerek bir adamı dövmüş ve hapse girmiştir. Kurtarmak için gelen arkadaşı onu hapisten çıkaramamış yetkililer Emir’in karısı olarak Reyhan aramıştır. Reyhan ise gidip Emir’in dövdüğü adamla konuşur ve ona Emir’in sinirinin ona karşı olmadığını, asıl sinirinin bir gün önce zorla evlendirilmesi ve sevmediği köylü bir kızı ile hayatını devam ettirmesindendir diyerek ondan şikayetini geri çekmesini ister.

Bunu o kadar güzel bir dille anlatır ki dayak yiyen adam Emir’in evlendiği kızın anlayışsız çirkin biri olduğunu düşününce Reyhan o kız benim diyerek Emir’in evlendiği kişinin kendisi olduğunu söyler. adam ise Reyhan acidığından şikayetini geri çeker ve emir bu şekilde dışarı çıkmış olur.

Bu arada Zeynep ise babasının da desteğini alarak Kemal’in evine girmiş ve hırsızlık için kolları sıvamıştır. Tam işe başlayacak ken masal uyanmış ve hiç konuşmadığı halde ilk kez baba diye bağırmıştır. Kemal ise bu sesi duyar duymaz hemen masalın odasına koşmuş Zeynep’i kıskıvrak yakalamıştır. Zeynep’in tüm ısrarlarına rağmen polisi aramış ve onu yetkililere teslim etmiştir.

Bu arada Reyhan teşekkür beklentisi içine girmemiş olsa da Emir’den kötü sözler duymayı beklemediği halde Emir her seferinde onu aşağılamayı eksik etmez. Hatta bana yardım etmeni istemiyorum Beni korumanı istemiyorum diyerek tenkit etmeye devam eder. Emir’in babası yani Reyhan’ın dayısı Reyhan’i aramış olanları öğrenmek istemiş olsa da yaşananlardan kesinlikle ona bahsetmez.

Suna ise sürekli doktor kontrole gitmekten sıkılmıştir. Bunu dillendirmektende sıkılmıştır artik. Tedavinin bir ise yaramadığındanda anne ve babasına bahsetmiş ve durumu kabullenmek gerektiğini söylemiştir. Annesi kızı Suna’yi hiç sevmese de onun yürüme ihtimalini hep göz önünde bulundurmuştur.

Bu arada Zeynep hapse düşmüş Kemal ise kamera kayıtlarından Zeynep’in masalın odasında neler yaptığını izlemeye başlar. Zeynep’in iyi niyeti Kemal Bey’in de gözünden kaçmamıştir. Ve verdiği bir kararla Zeynep’e iş teklif eder ve hapisten çıkarır. Yüklü bir mebla karşılığında Masal’la günün belirli saatlerinde birlikte olmasını ister.

Bu arada Emir babasını haksız çıkarmak uğruna evlendiği Reyhan’dan boşanmaya kararlıdır. Reyhan’a güzel bir dille bu yalan evliliği bitirelim demiş olsa da Reyhan dayısına ettiği yemin yüzünden boşanmak istemediğini söyler. Emir ise ikinci bir yemin etmiş ve sana bir daha asla el surmeyecegim, ölene kadar dokunmayacayim diyerek olayın vehametini anlatır.

Etiketler: yemimn dizisi 7. bölüm özeti yemin dizisi 26 şubat salı özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL