25 Şubat 2019 Pazartesi Reyting Sonuçları, Zirveye Kim Yerleşti?

Haftanın en yoğun mücadelesinin yaşandığı Pazartesi günü reyting sonuçları 25 Şubat’ta da merak ediliyor. Yeni dizi Vuslat ile birlikte zirve kapışması daha bir hararetli devam ediyor. Çukur, Söz, Yasak Elma, Vuslat;  25 Şubat 2019 Pazartesi reyting sonuçlarında hangi dizi ismini zirveye yazdırdı?

Geçtiğimiz hafta reytinglerde Çukur her üç kategoride de (AB, ABC1,TOTAL) zirveye adını yazdırmıştı. Ortalama 10,66 reyting oranı ile yine en çok izlenen diziler arasına girmişti. Yeni dizi Vuslat ise Totalde 9.sırada, AB’de 5.sırada ve ABC1’de ise 6.sırada yer almıştı. Sosyal medya reytinglerinde ise en çok  konuşulan diziler arasında yer alan Vuslat izlenme oranlarını her hafta arttırmaya devam ediyor.

Reyting mücadelesinde zirve ortaklığını devam ettiren Yasak Elma ve Söz dizileri ise Çukur’un peşini bırakmıyorlar. Çukur rakiplerine AB ve ABC1’de yaklaşık 4 puan fark atsa da Totalde Söz ile arasındaki yaklaşık 2 puanlık fark tehlikeli olmaya başladı. Çukur’un totalde söz ile arasındaki rekabet kızışsa da Çukur hala zirvenin galibi olarak her hafta adını ilan etmekte.

25 Şubat 2019 Pazartesi günü reytinglerde hangi dizi zirvede yer alacak diye merak edenler için şimdiden söyleyelim, Çukur dizisi yine her üç kategoride de zirveyi alacaktır. Asıl soru şu olmalı; zirve ortakları değişti mi? Vuslat isimli yeni dizinin ekran macerasına başlaması ile Yasak Elma ile Söz dizileri zirve ortaklığını kaybedebilir.

Vuslat dizisi Çukur’dan seyirci kapamasa da Yasak Elma ve Söz dizilerinden izleyici alabilir. Haftalık  artan reyting puanları da bunu göstermektedir. Bakalım bu durum ne kadar devam edecek. 25 Şubat 2019 Pazartesi reyting sonuçları açıklandığında merakla beklenen zirve ortakları da sitemizde yer alacak. Resmi sonuçlar 29 Ocak Salı günü sabah 10.00 ile 10.30 arasında açıklanacaktır. Peki resmi sonuçlardan önce merak edenler için reyting sonuçları nasıl belirleniyor, kısaca açıklayalım.

Reyting ölçümleri belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Ülke çapında yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu bilinmektedir. Reyting oranları nasıl hesaplanır? Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adı verilen cihazlar aracılığı ile belirlenir. Denekler sosyo-kültürel özelliklerine göre gruplandırılır.

Reytinglerdeki kategoriler de (AB, ABC1, Total) bu grupların sonuçlarına göre belirlenmektedir. Örneğin AB kategorisi, kültürel ve finans düzeyi yüksek insan grubunu temsil etmektedir. Total ise daha genel bir ifade ile orta seviye bir izleyici kitlesini işaret etmektedir. ABC1 ise her iki kategorinin de ortası bir grup olduğu söylenebilir.

25 Şubat 2019 Pazartesi Reyting Sonuçları

Genel anlamda Pazartesi günü reytinglerde Çukur’un ön plana çıktığı görülüyor. AB’de Çukur, Yasak Elma ve Vuslat sırası ile ilk 3 sırayı alırken TOTAL’de ise Çukur, Söz ve Yasak Elma sırası ile ilk 3 dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. ABC1’deki sıralama Çukur, Söz, Yasak Elma ve Vuslat şeklinde gerçekleşmektedir. Bakalım 25 Şubat pazartesi reytinglerinde bu sıralamalar değişecek mi?