3’te 3 Tarih Yarışması Yeni Sunucusu Pelin Çift Kimdir?

3’te 3 Tarih Yarışması Yeni Sunucusu Pelin Çift Kimdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri Kim Kimdir

Daha önce Engin Altan Düzyatan tarafından sunulan 3’te 3 Tarih Yarışmasının sunucusu değişti. Engin Altan Düzyatan dizi projesi için programı bırakmıştı. Dizisi final yapan oyuncu bir süre ekranlarda olmama kararı aldı. 3’te 3 Tarih Yarışması sunucusu da bu anlamda değişmiş oldu. Yeni sunucu Pelin Çift oldu. Pelin Çift kimdir?

Pelin Çift 1978 İzmir doğumludur. 2009 yılında Okan Akbaş ile evlenmiştir. İstanbul Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi mezunudur. İşe NTV’de hava durumu sunuculuğu ile başlamıştır. 2001 yılında ayrılmış ve yüksek lisans yapmıştır. Akabinde Skytürk’te çalışmıştır. 2004-2009 yılları arasında CNN Türk’te çalışmış ve ardından Habertürk’e geçiş yapmıştır.

Habertürk’te Gündem ve Öteki Gündem isimli programları sunmuştur.  2013’te Bir milyon Kimin isimli programı sunmuşturç Trt!de Gündem Ötesi isimli programı 2015’ten beri sunmaktadır. 2016 yılında Ayasofya’nın Gizli Tarihi isimli bir kitap çıkartmıştır.

Tam ismi Melek Pelin Çift’tir. İlkokul arkadaşları onun için “agzi cok laf yapan bir insandi” demiştir. Hatta öğretmeni bir gün “pabuc gibi dilin var ilerde senden avukat olur” demiş. Kendisine kariyerinde başarılar dileriz.

Etiketler: 3’te 3 Tarih pelin çift kim 3’te 3 Tarih yeni sunucusu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL