6 Bilim Adamı Konulu Film – Boş Zamanlarınızı Değerlendirin!

6 Bilim Adamı Konulu Film – Boş Zamanlarınızı Değerlendirin!

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Bu günlerde herkesin bol bol boş vakti var. Birçok insan bu boş vakitlerini çeşitli eğlenceli aktiviteler ile geçiriyor. Film izlemek de şüphesiz bu eğlenceli aktivitelerden yalnızca biri. Peki hangi filmleri izliyorsunuz? Son zamanlarda sinemaya dâhilerin hayatını anlatan birçok film çıktı. Bu filmlerin bazıları tutup bazıları tutmasa da şüphesiz her biri çok değerli eserler. Sizler için bu konuyu derinlemesine araştırdık ve 6 bilim adamı konulu film listesi hazırladık. İşte 6 bilim adamı konulu film:

 

1-    Yapay Oyun (2014)

6 bilim adamı konulu film listesinde ilk sırada Yapay Oyun konulu film bulunmaktadır. Yapay Oyun isimli film, 2. Dünya savaşı sırasında geçmektedir. Film, 2. Dünya savaşı sırasında şifrelerin kırılmasında büyük rol oynayan ve bu nedenle bir kahraman ilan edilen ünlü mucit Alan Turing’in hayatını konu almaktadır. Film, piyasaya çıktığı andan beri çok izlenmiş ve çok beğenilmiştir.

 

2-    Her Şeyin Teorisi (2014)

2014 yılında piyasaya çıkan ve bir diğer bilim adamı konulu film ise Her Şeyin Teorisi isimli filmdir. Film, ünlü fizikçi Stephen Hawking’in hayatını konu almaktadır. Hayatının bir bölümünü anlatan filmde Stephen Hawking’in öğrencilik yılları ve kız arkadaşıyla olan ilişkisi konu alınmıştır.

 

3-    Akıl Oyunları (2001)

6 bilim adamı konulu film

Oldukça eski ve bilinen bir film olan Akıl Oyunları, tüm dünyada ses getiren filmlerin bir diğeridir. Akıl Oyunları isimli filmde John Forbes Nash Jr. İsimli bilim adamının geliştirdiği bir teorem olan akıl oyunları teoremini konu almaktadır.

 

4-    Einstein and Eddington (2008)

6 bilim adamı konulu film

Einstein and Eddington filmi 1. Dünya savaşı sırasında ünlü bilim adamlarının yaşadığı tüm zorlukları konu almış bir filmdir. Yarı belgesel niteliğinde olan film çoğunluklu bir alman olan Einstein’i ve bir İngiliz olan Eddington’un hayatını konu almaktadır.

 

5-    Beethoven’ı Anlamak (2006)

6 bilim adamı konulu film

Beethoven’ı Anlamak isimli film tüm dünyada ses getirmiş, adeta kült bir filmdir. Film, ünlü dahi besteci Bethooven’ın psikolojisini, eserlerini yaratma süreçlerini ve düşüncelerini konu almaktadır. İyice anlamak için filmi en az 2 kere izlemeniz tavsiye edilir.

 

6-    Ekim Düşü (1999)

6 bilim adamı konulu film

Bir kasabada yaşayan bir genç sürekli gelecekte babasının mesleği olan madencilik mesleğini yapacağını düşünmektedir. Ancak kendisinin isteği hiç bu yönde değildir. Kendisi uzayla ilgilenmekte ve uzaya bir roket fırlatmayı düşlemektedir. 3 arkadaşı ile birlikte roket için deneme yanılma yöntemi ile başarmayı hedefleyen bu genç aynı zamanda projesiyle ulusal bilim yarışmasına katılmayı da hedeflemektedir.

Etiketler: bilim adamı konulu filmler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL