8. Gün Hayati Kimdir? (Musa Uzunlar)

8. Gün Hayati Kimdir? (Musa Uzunlar)

Yazar: Emre 8. Gün

Atv ekranlarında yayınlanacak olan dizi 8. Gün Aselsan’da yaşanan ölümleri ve bir mühendisin Türk jetleri için yaptığı yazılımları ve sonrasında yaşanan olayları anlatıyor. Dizide Burcu Biricik ve Musa Uzunlar’ın başrol oynayacağı kesinleşirken diğer oyuncular içi çalışmalar sürüyor. Dizide Musa Uzunlar Burcu Biricik’in oynadığı Bahar karakterinin babası Hayati karakterini canlandıracak. Peki Musa Uzunlar kimdir? Tanıyalım.

8. Gün Hayati Kimdir? (Musa Uzunlar)

1959 yılında Antalya’da dünyaya gelen usta oyuncu Aslen Niğdeli’dir. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirerek tamamladı. Mezun olduktan sonra Bursa, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları’nda oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. Musa Uzunlar Devlet Tiyatroları’nın Spor yönetiminde de görev aldı. Ayrıca Devlet Opera ve Bale Çalışanları Vakfı TOBAV’da yöneticik yaptı.

Musa Uzunlar, Bursa, Ankara, Diyarbakır ve İstanbul gibi yerlerde oyunlar yönetti. Makedonya Üsküp Halklar Tiyatrosu, Bulgaristan Rusçuk Tiyatroları’nda da görev yaptı. Hüzün Mahallesi Otobüsü ve Kağlumbağanın Ninnisi isimli oyunları yazdı. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Ana Sanat Dalı ve Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitmenlik yaptı. Hali hazırda Yeditepe Üniversitesi ve Haliç Üniversiteleri’nde eğitmenlik yapmaktadır.

[mavitext]8. Gün Şehnaz Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Musa Uzunlar tüm bu işlerin ardından dizi ve sinema sektöründe de kendini gösterdi. Türk halkının beğenisini topladığı projelerden bir olan Kurtlar Vadisi’nde İskender Büyük karakterini canlandırdı. Dizide Necati Şaşmaz ve Gürkan Uygun gibi önemli isimler yer alıyordu. Oyuncu Kanal D ekranlarında yayınlanan Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk, Murat Daltaban, Civan Canova, Seda Güven gibi oyuncuların yer aldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide Reşat Yaşaran karakterini canlandırdı. 2012 yılında Şubat adlı dizide Alican Yücesoy, Melisa Sözen ile birlikte rol aldı. 2014 yılında ise Poyraz Karayel dizisinde İlker Kaleli Burçin Terzioğlu ile birlikte oynadı. Oyuncuya yeni projesi olan 8. Gün’de başarılar diliyoruz.

[pembetext]Sen Anlat Karadeniz Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/pembetext]

Musa Uzunlar Videosu

Etiketler: 8. gün hayati gerçek adı 8. gün hayati kim 8. gün hayati oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL