8. Gün Neden Final Yapıyor? Neden Bitti? Neden Yok?

8. Gün Neden Final Yapıyor? Neden Bitti? Neden Yok?

Yazar: Emre 8. Gün

ATV ekranlarında pazartesi günleri yayınlanan ve 9 nisan pazartesi günü 4. bölümü ile ekranlara gelecek olan 8. Gün dizisi 6. bölümü ile final kararı aldı. Usta isimlerin birlikte oynadığı dizi 8. Gün neden final yapıyor soruları sorulmaya başlandı. Peki 8. Gün neden final yapıyor? Neden bitti? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

8. Gün Neden Final Yapıyor? Neden Bitti? Neden Yok?

Ay Yapım tarafından ATV ekranlarında yayınlanan senaryosunu Volkan Sümbül, Toprak Karaoğlu’nun yazdığı, yönetmen koltuğunda Çağrı Lostuvalı’nın oturduğu, Buğra Gülsoy, Musa Uzunlar, Burcu Biricik, Hakan Kurtaş, Yiğit Kirazcı, Cem Davran, Ceyda Düvenci, Sermet Yeşil, Gökçe Yanardağ gibi oyuncuların yer aldığı 8. Gün dizisi 23 Nisan Pazartesi ekranlara gelecek 6. bölümü ile televizyona veda edecek. 8. Gün dizisi neden final yapıyor?

8. Gün dizisinin final yapmasının nedenleri arasında bulunduğu günde reytingleri yüksek bir çok dizinin olması gösterilebilir. Dizinin final yapmasının asıl nedeni aldığı düşük izlenme oranları yani reytingleri oldu. Dizinin aldığı son reytingler çok düşük geldi ve giderek düşüyor. Totalde 1.92 reyting ile 30. sırada yer alan dizi diğer gruplarda 20 ve 23. sıralarda yer alarak hayal kırıklığı oluşturdu. Dizinin en az 5-6 reytinglerde başlaması bekleniyordu. Bunun nedeni olarak dizinin oyuncu kadrosu ve işlenen konu gösteriliyordu. Ancak izleyiciler diziye rağbet göstermedi.

[saritext]2018-2019 Yılı Başlayacak Diziler? Tıklayınız![/saritext]

8. Gün dizisinin final yapmasında diğer dizilerin kemikleşmiş izleyici kadrosundan bahsedebiliriz. Özellikle Çukur ve Söz dizilerinin bu günde olması ve kemikleşmiş bir izleyici kitlesi olması 8. Gün’ün buralardan izleyici çekememesi dizinin reytinglerinin düşük gelmesine neden oldu. Diğer bir neden ise bugünde 8. Gün ile aynı anda başlayan Yasak Elma dizisinin reytinglerinin yüksek gelmesi 8. Gün’e gelebilecek izleyiciyi engellemiş oldu ve Yasak Elma her geçen gün daha iyi reytinglerle ilerliyor. 8. Gün’e Siyah Beyaz Aşk dizisinden izleyici gelebilirdi onu da Yasak Elma aldı.

8. Gün dizisinin final yapmasında en büyük nedenlerden birisi de dizinin aşırı derece de aksiyon barındırması olabilir. Dizide komedi ve romantikliğin yeterince izleyiciye geçtiğini düşünmüyorum. Tüm bu nedenler diziyi bitirdi. Siz 8. Gün dizisinin final yapmasını neye bağlıyorsunuz? Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

[mavitext]2018 Yılı Final Yapacak Diziler? Tıklayınız![/mavitext]

Etiketler: 8. gün 23 nisan neden final yapıyor 8. gün neden bitti 8. gün neden yayınlanmıyor 8. gün neden yok


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL