8. Gün Ozan Kimdir? (Buğra Gülsoy) Yaşı, Boyu, Sevgilisi

8. Gün Ozan Kimdir? (Buğra Gülsoy) Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Yazar: Emre 8. Gün

Atv ekranları için hazırlanan dizi 8. Gün erkek başrol oyuncusu belli oldu. Burcu Biricik, Musa Uzunlar, Ayça Bingöl, Sermet Yeşil, Pınar Göktaş gibi ünlü isimler yer alırken dizide Ozan karakterini canlandıran oyuncu Buğra Gülsoy oldu. Buğra Gülsoy kimdir? Tanıyalım.

8. Gün Ozan Kimdir? (Buğra Gülsoy) Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Buğra Gülsoy, 1982 yılında Ankara ilinde dünyaya gelmiştir. 1.75 cm boyunda olan oyuncu 71 kg ağırlığındadır. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Üniversite eğitimini ise Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. Ela gözlü olan oyuncu balık burcudur. Tiyatro sahnesine ilk olarak Özel Arı Kolejinde 13 yaşında iken çıktı. 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde okurken bir arkadaşı vesilesi ile Açık Tiyatro adında bir tiyatro oluşumuna afiş hazırlarken Sanat Yönetmeni Mehmet Ulubatlı, oyunculuğu deneyip denemek istemediğini sordu. Önce yok diyen sonra teklifi kabul eden oyuncu ilk olarak Kral Ölüyor isimli oyuna çıktı. Oyuncunun sevgilisi Nilüfer Gürbüz’dür.

Buğra Gülsoy, böylelikle ilk oyunculuğuna başlamış oldu ve Açık Tiyatro’da oyunculuğa devam etti. Kıbrıs’ta olduğu sıralarda Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuğa devam etti. Buğra Gülsoy ilk olarak Tiyatro Kutu adı altında bir tiyatro grubu kurdu ve sonra kapandı. Arkadaşları ile birlikte GET yapımı kurdu ve burada tiyatro ve sinema faaliyetlerine devam etmektedir. Fotoğraf ve Grafik Tasarımcılık da yapan oyuncunun ilk projesi Pragma oyunu oldu. Kısa film yönetmenliği ve oyunculuğu da yapan Buğra Gülsoy ilk olarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi kapsamında Mutlu Son isimli kısa filmde hem yönetmen hem oyuncu oldu.

[mavitext]8. Gün Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/mavitext]

Buğra Gülsoy, Kanal D ekranlarında yayınlanan Hepimiz Birimiz İçin dizisinde başrol oynadı. Hemen ardından Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Güneşi Gördüm isimli sinema filminde Berat karakterini canlandırdı. 2011 yılında Gölgeler ve Suretler adlı filmde Ahmet isimli karakteri canlandırdı. Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide Vural karakterini canlandıran oyuncu Kuzey Güney dizisinde Güney karakterini canlandırırken Kuzey karakterini Kıvanç Tatlıtuğ oynadı. 2011 yılında Burcu Kara ile evlendi sonrasında boşandı. Bana Hicran De, Aşk Yeniden dizilerinde oynayan oyuncu Görümce isimli filmde de rol almıştır. Oyuncu Özge Özpirinçci ile Acı Tatlı Ekşi sinema filminde rol almıştır.

[pembetext]8. Gün Hayati Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Buğra Gülsoy Acı Tatlı Ekşi Videosu

Etiketler: 8. gün ozan gerçek adı 8. gün ozan kim 8. gün ozan oynadığı diziler 8. gün ozan sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL