8. Gün Şehnaz Kimdir? (Ayça Bingöl)

8. Gün Şehnaz Kimdir? (Ayça Bingöl)

Yazar: Emre 8. Gün

Atv ekranlarında başrollerinde Burcu Biricik ve Musa Uzunlar’ın bulunduğu Aselsanda yaşanan ölümleri de konu alan 8. Gün dizisinde yeni bir karakter ve oyuncu da belli oldu. Dizide Aselsan’da Türk Jetleri için yazılım üreten Bahar (Burcu Biricik)’ın annesi Şehnaz karakterini Ayça Bingöl canlandıracak. Peki Ayça Bingöl kimdir? Tanıyalım.

8. Gün Şehnaz Kimdir? (Ayça Bingöl)

Ayça Bingöl 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 17 yaşına kadar ailenin tek çocuğu olan Ayça Bingöl’ün o sene bir kardeşi dünyaya geldi. Annesi banka memuru babası matbaacıdır. Diş dokturu olmak isteyen Ayça Bingöl İTÜ Kimya bölümüne girdi. Bir sene boyunca okuyan sonrasında ise oyuncu olmayı kafasına koyan Bingöl konservatuvar sınavlarına girdi ve kazandı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Dormen Tiyatrosu’nda profesyonel oyunculuğa başladı.

Yeditepe Oyuncuları ve Duru Tiyatro topluluğunda çalıştı. 2000’li yıllarda Tiyatro Fora’da oynadı. Oyunculuk dışında seslendirme sanatçısı da olan oyuncu Lost isimli dizide Kate karekterini canlandırdı. 2001 yılında Tiyatrocu Ali Gökmen Altuğ ile evlendi. Aylin ve Leyla adında iki kızı oldu. 2010 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde Cemile karakterini canlandırdı. Dizi ismini Ergin Koray’ın şarkısından alırken dizide Erkan Petekkaya, Emir Berke Zincidi, Mete Horozoğlu, Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli ve Meral Çetinkaya gibi önemli isimler yer almıştır.

[pembetext]8. Gün Bahar Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Ayça Bingöl, 2011 yılında Necati Cumali’nin eserinden uyarlanan Ay Büyürken Uyuyamam adlı sinema filminde Hazal Kaya, Selin Şekerci, Fırat Çelik ile birlikte rol aldı. 2014 yılında Benim Adım Gültepe isimli dizide Gülümser karakterini canlandıran oyuncu Dizide Mete Horozoğlu, Ekin Koç, İlker Kızmaz rol aldı. Oyuncu son olarak 2016 yılında Babam ve Ailesi dizisinde rol almıştır. Bugüne kadar bir çok dizi, sinema ve tiyatro projelerinde yer alırken 9’un üzerinde ödüle layık bulunmuştur. Bunun 3’ünü Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi ile almıştır. Diğer ödülleri ise tiyatro oyunlarından alığı ödüllerdir. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[mavitext]8. Gün Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/mavitext]

Ayça Bingöl Videosu

Etiketler: 8. gün şehnaz kim 8. gün şehnaz kimdir 8. gün şehnaz oynadığı diziler 8. gün şehnaz yaşı


Yorumlar

  • Elif

    Ya ne olur 8. Gün dizisini ay yapım yeniden başlatsın bu dizi çok yakın bir zamanda yeniden yayılanmalı

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL