Adı Zehra İsmail Kim? (Ali Meriç)

Adı Zehra İsmail Kim? (Ali Meriç)

Yazar: Emre Adı Zehra

Fox ekranlarında yayınlanacak olan dizi Adı Zehra merakla beklenirken dizide İsmail karakteri ise ilgi konusu oldu. Dizide Zehra’nın babası olan İsmail, tutucu, baskıcı, cahil bir adamdır. Gelenek ve göreneklere körü körüne bağlıdır. Namus onun için çok önemli bir kavramdır. Kadın ona göre erkeklere itaat etmesi gereken bir varlıktır. Çok settir. Kincidir. Merhametsiz ve duygusuzdur. Başkalarının onun hakkında ne düşündüğüne önem verir. Dizide Zehra’nın babası İsmail karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Ali Meriç’tir. Peki Ali Meriç kimdir? Tanıyalım.

Adı Zehra İsmail Kim? (Ali Meriç)

Ali Meriç, 1959 yılında Manisa Alaşehir’de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Alaşehir’de tamamlayan oyuncu liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi Dil Tarih- Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladı. 1977 yılında Ankara Çocuk Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 1980 yılında İsveç Televizyon’u için 2 oyun yazdı ve oynadı. 1982 yılında Milliyet Gazetesi Ege eki için haftalık gülmece sayfası Gülen Ege’yi hazırladı.

Ali Meriç 1983 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’na girdi. 1984 yılından itibaren TRT için çocuk programları yazmaya başlayan oyuncu aynı zamanda bu programlarda kendiside oynadı. 1985 yılında TRT için Bizim Yuvamız adı diziyi yazdı. Yine 1986 yılında TRT için Tele Kabare programını yazdı. Turgut Özakman’dan yazarlık dersleri aldı. Cumhuriyet, Milliyet, Gırgır, Tan ve Dünya gibi gazete ve dergilerde yazıları yayınlandı. Oyuncu 1991 yılında Geleneksel Türk Tiyatroların’dan olan Karagöz ve Hacivat’ı Flash Tv için yazdı.

[mavitext]Adı Zehra Şule Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Ali Meriç evlidir ve 2 çocuğu bulunmaktadır. Ali Meriç birçok kurum ve kuruluş tarafından yazdığı ve oynadığı oyunlar nedeniyle ödüller aldı. Oyuncu İstasyondaki Pastane, Cengizhan’ın Bisikleti, Deniz Bekliyordu, Arap Geceleri, Kantondan Tangoya, Annem Uyurken, Eyvah Eyvah 3, Bana Artık Hicran De, Kümes, Albüm gibi projelerde rol almıştır. Oyuncu Ali Meriç’e yeni projesinde başarılar diliyoruz.

[pembetext]Adı Zehra Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/pembetext]

Ali Meriç Annem Uyurken Dizisi Videosu

Etiketler: adı zehra ismail gerçek adı adı zehra ismail kimdir adı zehra ismail oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL