Adı Zehra Nadir Kimdir? (Hakkın Ergök)

Adı Zehra Nadir Kimdir? (Hakkın Ergök)

Yazar: Emre Adı Zehra

Fox ekranlarında yayınlanacak olan dizi Adı Zehra’da rol alan oyuncularda belli olmaya devam ediyor. Dizide Nadir karakteri merak konusu oldu. Adı Zehra dizisinde Nadir Yaman karakterini canlandıran oyuncu Hakkı Ergök’tür. Peki Hakkı Ergök kimdir? Yazımızda.

Adı Zehra Nadir Kimdir? (Hakkın Ergök)

1960 yılında Kastamonu’da dünyaya gelen oyuncu 1.76 boyunda ve 74 kg ağırlığındadır. Kahverengi göz ve saçlara sahip oyuncu ilk olarak Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi Bankacılık Sigortacılık Yüksek Okulu’nda okumuştur. Sonrasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Okul yıllarında tiyatro ile tanışan oyuncu bu yıllarda çeşitli mesleklerde çalışmak zorunda kalmıştır. Ziraat ve Halk Bankası çocuk tiyatrolarında çalışmıştır.

Hakkı Ergök stajını İzmir Devlet Tiyatrosu’nda yapmış Ankara Devlet Tiyatrosu’nda ise 5 yıl kadar çalışmıştır. 1997 yılında İstanbul’a gelen oyuncu burada ikamet etmektedir ve Devlet Sanatçısıdır. Birçok projede yer alan oyuncu bu projelerin bazılarından En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır. 1986 yılında İspanya ve İsviçre’de bulunmuştur. Ege Üniversitesi’nde Tiyatro derslerine katılmış ve Öğretim Görevlisi olmuştur. Oyunculuğunun yanında Dublaj çalışmaları da bulunan oyuncu bir çok dizi ve sinema da seslendirme yapmıştır. Star Tv ekranlarında Güzellik Yarışması da sunmuştur.

[mavitext]Adı Zehra Mine Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Hakkı Ergök, Yüksek Sosyete, Güne Bakan, Bulutların Ötesinde, Mazi Kalbimde Yaradır, Mahşer, Geniş Zamanlar, Annem, Haziran Gecesi, Cennet Mahallesi, Kurtlar Vadisi, Tatlı Hayat, Üzgünüm Leyla, Kuzgun, Ayşecik, Akşam Güneşi, Hesabım Bitmedi, Babamın Günahı, Eltiler, Kara Melek, Çiçek Taksi, Yalnız Efe, Kuruntu Ailesi projelerinde yer almıştır. Oyuncu Hakkı Ergök’e yeni projesi Adı Zehra’da başarılar diliyoruz.

[pembetext]Adı Zehra Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/pembetext]

Hakkı Ergök Videosu

Etiketler: adı zehra nadir gerçek adı adı zehra nadir kim adı zehra nadir oynadığı diziler adı zehra nadir yaşı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL