Adı Zehra Salih Kimdir? (Sohen Altan Gol) Memleketi, Yaşı, Boyu

Adı Zehra Salih Kimdir? (Sohen Altan Gol) Memleketi, Yaşı, Boyu

Yazar: Emre Adı Zehra

Fox ekranlarında yakın bir zamanda yayınlanacak olan dizi Adı Zehra merakla beklenirken dizide Zehra’nın abisi konumunda bulunan Salih Şimşek karakteri merak konusu oldu. Dizide Salih Şimşek, 25 yaşında ve Türk Mahallesinde bulduğu işlerde çalışmaktadır. Tutucu, sert, sinirli bir tiptir. Dar kafalı ve sabit fikirlidir. Babasına karşı saygılıdır ve sözünden çıkmaz. Asabi, inatçı, gözü kara ve düşünmeden hareket eden birisidir. Şiddete meyillidir. Dizide Salih Şimşek karakterini canlandıran oyuncu Sohen Altan Gol’dür. Sohen Altan Gol kimdir? Tanıyalım.

Adı Zehra Salih Kimdir? (Sohen Altan Gol) Memleketi, Yaşı, Boyu

Türk asıllı Sohen Altan Gol Almanya Münih doğumludur. Almanya Berlin’de ikamet eden oyuncu 1989 doğumludur. Saç rengi siyah olan oyuncunun göz rengi ise kahvedir. Almanca ,Türkçe ingilizce (akıcı), Arapça (temel), Farsça / Farsça (temel) dillerini bilmektedir. Oyuncunun boyu 1.83’tür. Gitar, piyano, davul aletlerini kullanmakta iyidir. İyi bir araba sürücüsü olan oyuncu eğitimini Berlin Sanat Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Oyunculuk alanında ciddi bir geçmişe ve deneyime sahip oyuncu kariyerinde ilk kez bir Türk dizisinde rol alacaktır.

Sohen Altan Gol, Almanya’da yaşadığı için burada bir çok tiyatro, dizi ve sinema filmlerinde oynama şansı bulmuştur. Oyunculuk dışında koşu sporu ile de ilgilenmekte ve Atlet olarak spor hayatına devam etmektedir. Oyuncu 2008 yılında Die Fremde (Yabancı) filminde Tarık karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında ise Schleierhaft filminde Emir karakterini canlandıran oyuncu Störgerausch (Girişim) filminde Mustafa karakterini canlandırmıştır. Oyuncu 2014 yılında Who is the Freak (Kim Acayip) adlı filmde rol aldı.

[mavitext]Adı Zehra Serkan Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Sohen Altan Gol Almanya’da tv dizilerinde de rol almıştır. Suç Sahnesi- Çöl Sonu (Tatort – Der Wüstensohn) dizisinde Saleh karakterini canlandıran oyuncu, 2015 yılında Şüpheniz Altında- Güvenlik Kaybı (Unter Verdacht – verlorene Sicherheit) adlı dizide Cem Oktay karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında Acil Durum (Notruf Hafenkante) dizisinde Saif Abdallah karakterini canlandırmıştır. 2017 yılında ise Hukuk Bürosu (Die Kanzlei) adlı dizide Fanol Koman karakterini canlandırmıştır. Oyuncuya yeni projesi olan Adı Zehra dizisinde başarılar diliyoruz.

[pembetext]Adı Zehra Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/pembetext]

Etiketler: adı zehra salih boyu adı zehra salih kim adı zehra salih nereli adı zehra salih oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL