Adı Zehra Şule Kimdir? (Hatice Aslan)

Adı Zehra Şule Kimdir? (Hatice Aslan)

Yazar: Emre Adı Zehra

Fox ekranlarında yayınlanacak olan dizi Adı Zehra merakla beklenirken dizide rol alacak oyuncularda belli olmaya başladı. Dizide Şule karakterini canlandıracak olan oyuncu Hatice Aslan oldu. Peki Hatice Aslan kimdir? Tanıyalım.

Adı Zehra Şule Kimdir? (Hatice Aslan)

Hatice Aslan 1962 yılında Sivas ilinde dünyaya geldi. Çocukluğu Sivas’ta geçen oyuncu 9 kardeştir. Sivas Lisesi’nde okuyan oyuncunun babası Devlet Demir Yollarında çalışıyordu. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan Hatice Aslan, Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan meun oldu. Aynı yıl Devlet Tiyatrosu’na giren oyuncu bir süre sonra İzmir Devlet Tiyatrosu’na tayin edildi. İzmir’de çocuk oyunları ve müzikallerde yer aldıktan sonra Ankara’ya geri döndü.

Ankara’ya dönen Hatice Aslan bu dönemde Ankara’da çekilen Ferhunde Hanımlar dizisinde ailenin ortanca kızı Nejla’yı 7 yıl canlandırdı. Buradaki rolü bittikten sonra İstanbul’a geçen oyuncu Hürrem Sultan ve Kınalı Kar dizilerinde rol aldıktan sonra En Son Babalar Duyar isimli dizide 5 sezon kadar rol aldı. 2000 yılında İstabul’a taşınan oyuncu İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmaya başladı. Burada Azizname 95 isimli oyunda 5 yıl kadar rol aldı. İlk sinema filmi olan Üç Maymun ise yurt içi ve yurt dışında bir çok ödüle layık görüldü. 2015 yılında Mayıs Kraliçesi isimli dizide rol alan oyuncu dışında Yağmur Tanrısevsin, Samet Sırmalı, Burak Hakkı, Derya Şensoy gibi isimler de yer aldı.

[mavitext]Adı Zehra Nadir Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Hatice Aslan ilk evliliğini kendisi gibi oyuncu olan Hakkı Ergök ile yaptı. 12 yıl evli kaldıktan sonra boşandılar ve bir erkek evlatları oldu. 2. evliliğini 1992 yılında ressam Renan Kaleli ile yaptı. 8 yıl evli kaldıktan sonra 2000 yılında boşandı. 1999 yılında ailesini yitiren oyununun Ece Dizdar adında bir manevi kızı vardır. Hatice Aslan 2009 yılında SİYAD sinema ödülleri ve Yeşilçam Ödülleri tarafında Üç Maymun ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. 2011 yılında ise 18. Altın Koza Ödülleri En İyi Kadın Oyunu Ödülü’ne layık görüldü. Oyuncu son olarak İçimdeki Fırtına adlı dizide rol aldı. Oyuncuya yeni projesinde başarılar diliyoruz.

[pembetext]Adı Zehra Beni Vur Şarkı Sözleri İçin Tıklayınız![/pembetext]

Hatice Aslan Videosu

Etiketler: adı zehra şule gerçek adı adı zehra şule kim adı zehra şule oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL