Ah Kalbim 88. bölüm Özeti?

Ah Kalbim 88. bölüm Özeti?

Yazar: Emre Ah Kalbim

Pragya son anda konser alanına yetişmiş Abhi’yi büyük bir beladan kurtarmış, üstüne birde şarkı sözleri ile Abhi Pragya ya ilanı aşk etmiş ama Pragya’ya ilanı aşk etmiş ama Pragya bunu anlamaz. Konser bitiminde Pragya evin yolundan gitmediklerini görünce Abhi’ye nereye gittiklerini sorar. Abhi biraz sabırlı olması gerektiğini söyler. Abhi istediği mekana gelince Pragya’nın gözlerini kapatıp çok özenle hazırlanmış gece temalı bir mekana getirir. Abhi, Pragya’nın gözlerinden açar. Pragya gördükleri karşısında resmen büyülenir. Abhi burada aşkını yeniden itiraf eder. Bu sırada arka plan da “Tum Jo Aaye” ve “Isg Risk” şarkıları ayrı ayrı çalmaktadır.

Ah Kalbim 88. bölüm Özeti?

Pragya bu duygusal konuşmayı ne yapar e eder Tanu’nun bebeğine getirir. Pragya bebek babasız büyümemesi için Tanu ile biran önce dünya evine girmesi gerektiğini söyler. Abhi Pragya’ya peki sen ne yapacaksın ben sensiz yaşayamam der. Pragya Sarla’nın evine döneceğini söyler. Abhi hayal ettiği gibi romantik anları yaşayamazlar. Bu sırada Nikhil ise Tanu’yu Daadi ‘nin evinde ziyarete gelir. Konuşmak istediği için odaya geçerler. Nikhil artık bu oyuna bir son vermesi gerektiğini ve bebeğin babasının gerçek de kim olduğunu söylemesini aksi takdirde kendisi girişimde bulunacağı tehdidinde bulunur. Tanu, Nikhil’e Abhinin kendisini sevdiğini ve yakında evleneceklerini söyler. Nikhil Tanu’nun bu konuda ciddi olduğunu anlayınca Nikhil Tanu’ya bir teklif de bulunur. Teklif ise eğer bebeğinin gerçek de Nikhil’e ait olduğunu Abhi’ye söylediğin halde Tanu ile hala evlenmek isterse bir daha karşına çıkmayacağım diye sözleşirler.

Tanu gerçekleri söylese Abhi kesinlikle kendisi ile evlenmeyeceğini hatta yüzüne dahi bakmayacağını çok iyi bilmektedir. Tanu bunun için başka bir yol düşünür ve ilk aklına gelen Nikhil’i para karşılığında ortadan kaldırmaktır. Nikhil teklifi yaptıktan sonra oradan ayrılır. Hemen akabinde Aaliya odaya dalar ve Tanu’ya hakaretlerini sıralar. Tüm gerçekleri bildiğini söyler ve tanu bu durumdan korkar, çünkü Abhiyi ömür boyu kaybedebilir. Aaliya Abhi ye sinirlendiği için Tanu ya evlilikleri için verdiği desteğe devam edeceğini söyler.Tanu Aaliya’nın bu sözleri ile derin bir nefes çeker. Abhi ile Pragya duygusal anları tam manası ile yaşamadan Daadi’nin evine gelirler. Daadi, Abhi’ye Tanu konusunu açar. Bu konuda ne düşündüğü merak ettiğini söyler. Abhi’ye evlenecek misin? diye sorunca Abhi içinden asla dese de dışından bir kelam bile çıkmaz. Daadi bu konu sessizlikle çözülemeyeceğini bir karar vermesi gerektiğini söyleyince Abhi Daadi’den bir gün müsaade ister. Akılsız Pragya ise kendisine tüm duygularını açıklayan Abhi’ye tam karşılık vermemiş ve Tanu ile evlenmesi önerisinde bulunmuştur.

Pragya odaya gider.Abhi ile yaşadığı anıları bir bir hatırladıktan sonra evde kalmasının da bir manası olmadığı ve yakın zaman da Abhi ile Tanu evleneceği için kendisini fazlalık olarak görür ve kıyafetlerini valize doldurmaya başlar. Tüm eşyaları hazırladıktan sonra Abhi gitme kal dese de inatçı Pragya kafaya koymuştur bir kere evden ayrılırken Abhi Pragya’nın arkasından baka kalır ve gözleri dolu dolu olur. Pragya gittikten sonra odasına gider. Ahi Pragya ile anılarını düşünürken odaya Tanu gelir. Artık aralarında engel kalmadığını söyleyip Abhi’ye şirinlik yapmak ister ama Abhi Tanu’yu dışarı çıkmasını ve yalnız kalmak istediğini söyler. Tanu bu sırada oda da Pragya’nın resmini görünce alıp çöpe atmak ister ama Abhi Tanu’yu dövmekten beter eden laflar ile odana dışarı kovar. Pragya ise ana ocağına gelir. Sarla valizi ile gelince Abhi ile bir sıkıntı olup olmadığını sorar. Pragya hiç bir sıkıntı olmadığını sizleri özledim biraz kaldıktan sonra geri gideceğim der. Bülbül bir şeylerin yanlış gittiğini farkına varır. Hemen ablası Pragya’yı eşyalarını yerleştirmek bahanesi ile odaya çeker. Bülbül gerçek de ne oldu abla? diye sorunca Pragya her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatır. Bu ikilinin konuşmasına bir başkası da şahit olmuştur. Tabi ki meraklı anne Sarla olanları duyar. Sarla kızını bir başına dul kalmasını istemeyip ayrıca kızını aldatan Abhi’den bunların hesabını sormak ve kızgınlığını dökmek için Daadi’nin konağına gider.

[saritext]Ah Kalbim 89. Bölüm Özeti? Tıklayınız ![/saritext]

Etiketler: ah kalbim ah kalbim 88. bölüm ah kalbim 88. bölüm özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL