AHMEDO İki Gözüm Filmi Ne Zaman Başlayacak? Ahmet Kaya’yı Kim Canlandıracak?

AHMEDO İki Gözüm Filmi Ne Zaman Başlayacak? Ahmet Kaya’yı Kim Canlandıracak?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Bir döneme ismini yazdıran Türk sanat dünyasının usta isimlerinden Ahmet Kaya’nın hayatı beyaz perdeye taşınıyor. ‘AHMEDO İki Gözüm’ adlı filminin çekimlerini Kaya’nın mezarının bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’te başladı.

Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olan ‘AHMEDO İki Gözüm’ filmin yönetmenliğini uluslararası alanda başarısını pek çok ödülle kanıtlamış İranlı yönetmen Adnan Osman Shanaz ile Arafat Rüzgar yapıyor. Usta Sanatçı Ahmet Kaya’nın Malatya’da başlayan ve Paris’te son bulan hayatının konu edildiği filmde bir dönemin karanlıkta kalan gerçekleri ilk kez beyaz perdeye aktarılıyor.

Yapımcılığını 7. Sanat Sinema, Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar ve Eşref Bukan’ın yaptığı filmde Ahmet Kaya’nın hayatına mal olan olaylar çarpıcı ve hafızalardan silinmeyecek sahnelerle izleyiciye sunulacak. ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek sorunun cevabı ‘AHMEDO İki Gözüm’ adlı filmde yer alacak.

Senaristliğini Gönül Aktürk’ün yaptığı, yerli ve yabancı yüzlerce oyuncunun rol alacağı ‘AHMEDO İki Gözüm’ adlı filmde Ahmet Kaya rolünü kimin oynadığı ise sır gibi saklanıyor. Öyle ki filmin setinde fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor. Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek. Diğer taraftan Ahmet Kaya filmi için  abi Mustafa Kaya’da geçtiğimiz günlerde bazı açıklamalar yapmıştı. Ahmet Kaya’yı kimin canlandıracağı yönünde de bazı ipuçları veren abi Kaya şunları söyledi;

“Ahmet Kaya filmi ben olmadan olmaz, Ahmet’i en iyi tanıyan benim yaşadıklarını da bilenim, bana danışılmadan yapılacak olan Ahmet Kaya filmi mutlaka eksik kalır ve içinde yanlışlar barındırır. Ahmet Kaya’yı benden iyi oynayacak bir oyuncuda yok, Ahmet’in bakışlarını, tepkilerini ve duygularını en iyi bilenim, isteyen oyuncu istediği kadar çalışsın altından kalkamaz. Ben Ahmet Kaya filminden gelir değil kardeşimin doğru anlatılmasını bekliyorum” dedi.

Etiketler: AHMEDO İki Gözüm Filmi Ne Zaman AHMEDO İki Gözüm tanıtım fragmanı Ahmet Kaya’yı Kim Canlandıracak


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL