Ahmet Hakan Kanal D’den Neden Gitti? Hangi Kanala Geçti?

Ahmet Hakan Kanal D’den Neden Gitti? Hangi Kanala Geçti?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Ahmet Hakan’ın Kanal D’den ayrılacağı üzerine haberler uzun süredir kulislerde konuşuluyordu. Ve 2 mayıs 2018 tarihinde yapılan yayının finalinde son programı olduğunu açıklayan Ahmet Hakan, iddiaları doğruladı. Şimdi vatandaşların merak ettiği ve uzun süredir sorgulanan Ahmet Hakan Kanal D’den neden ayrıldı? Neden gitti? Hangi Kanala Geçti? Sorularının ayrıntıları haberimizde.

Ahmet Hakan, Kanal D’nin Doğan Medya Grubundan Demirörenler Grubuna satılmasının ardından görevden ayrılması istenilen ilk isim oldu. Kanal D’nin kökten bir değişikliğe gitme kararı daha pek çok platformda görev yapan kişileri etkileyecek. Ahmet Hakan Kanal D’den neden ayrıldı yada neden ayrılması istendi sorusu daha doğru olacaktır.

İskele Sancak programıyla tanıdığımız Ahmet Hakan’ın 16 Ocak 2017 tarihinden bu yana devam ettirdiği görevini 1 mayıs itibariyle sonlandırdı. Ahmet Hakan’ın neden görevden ayrıldığı ile ilgili çeşitli spekülasyonlar var. Kanalın aslında tam amacının Ahmet Hakan’ı göndermek değil. Kanal D artık haber içeriğini oldukça azaltarak Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8 formatında yeni bir kanal yaratmak istiyor. Dolayısıyla Ahmet Hakan’a şahsi olarak yapılmış bir tavır yada alınmış bir karar değil. Kanalın yeni sahibi Kanal D’de köklü değişiklikler için kolları sıvadı.  Ahmet Hakan’ın yada kanalın kaybettiği bir şey yok. Saygı ve sevgi çerçevesinde bir ayrılık yaşandığı biliniyor.

Diğer taraftan Kanal’ın yeni sahibi Demirören grubu Ahmet Hakan’ın siyasi tarafsızlığını koruyamadığı kanalın bu yüzden  reytinglerde istenilen başarıyı tutturamadığını iddia ederek Ahmet Hakan ile yollarını ayırdığı söyleniyor. 15 aydır hata içi her gün aynı haber saatinde görevini yerine getiren Ahmet Hakan Kanal D’den neden ayrıldı sorusu daha uzun süre tartışılacak ve araştırılacak.

Ahmet Hakan’ın konuyla ilgili hiç bir açıklamada bulunmaması ise takipçilerini belirsizlikte bıraktı. Ahmet Hakan hangi kanala geçti, yeni kanalı ne sorularının yanıtını vermek için şuan çok erken. Fakat Halk Tv ile görüşmeler yaptığı söylentiler arasında.

Kanal D’deki görevinden ayrılan Ahmet Hakan, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programına devam edecek. Ahmet Hakan’ın yerine tecrübeli sunucu Buket  Aydın gelecek.

Ahmet Hakan Kim?

Uzun yıllardır ekranlarda gördüğümüz Ahmet Hakan, 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Babası Hamdi Çoşkun Silivri eski Müftülerinden biridir. Babasının görevi nedeniyle ülkenin pek çok şehrinde yaşamıştır. İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra, Bursa Üniversite İlahiyat fakültesinde yüksek öğrenimini tamamlamıştır. Yazarlığa olan merakı lise yıllarında başladı. Yazdığı hikayeler Yedi İklim dergisinde yayınlanmıştır.

1995-2003 yılları arasında Kanal 7 televizyonu ana haber müdürlüğünü ve spikerliğini yapmıştır. Kanal 7’de yaptığı İskele Sancak programıyla çok konuşuldu. Bu programın bazı kısımlarını kitaplaştırdı.

Son 15 aydır da Kanal D Ana Haber Bültenini sunan Ahmet Hakan’a bundan sonraki meslek hayatında başarılar dileriz.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz. 

Etiketler: ahmet hakan hangi kanala geçti ahmet hakan kanal d den neden ayrıldı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL