Ali Eyüpoğlu: Sen Anlat Karadeniz’de Nefes’in Ömrü Uzun Olmaz!

Ali Eyüpoğlu: Sen Anlat Karadeniz’de Nefes’in Ömrü Uzun Olmaz!

Yazar: Emre Sen Anlat Karadeniz

Sen Anlat Karadeniz’de Nefes karakterini canlandıran oyuncu İrem Helvacıoğlu diziden ayrılıyor m? TV8’de katıldığı O Ses Türkiye yarışması sonrasında yapım şirketi ile arasında yaşanan gerilimden sonra konuyu gazeteci Ali Eyüpoğlu köşesine taşıdı.

Gerilime giden süreçte neler yaşanmıştı hemen hatırlayalım. O Ses türkiye’nin yılbaşı özel çekimleri için İrem Helvacıoğlu’na Acun’dan teklf gitmiş ve güzel oyuncu teklifi kabul etmişti. Çekimlere katılan Helvacıoğlu’na kanaldan yasak gelince oyuncunun yer aldığı bölümler yılbaşı özel bandından çıkartıldı.

Helvacıoğlu ise konuyu sosyal medya hesabından duyurmuş ve kanalın ve yapım şirketinin çekincesini dile getirmişti. Nefes karakterinin izleyici ile daha iyi bağ kurabilmesi için kendisine izin verilmedini belirten güzel oyuncu İrem Helvacıoğlu’nun kullandığı dil ise dikkatlerden kaçmadı. Güzel oyuncu sosyal medya hesabında yapım şirketi için 3. Taraf gibi bahsetmesi gerilimin ciddi olduğunun sinyallerini vermişti. Aradan çok fazla zaman geçmedi ve Ali Eyüpoğlu konuyu köşesine taşıdı. İşte Eyüpoğlu’nun o yazısı;

İrem Helvacıoğlu ‘Nefes’siz kalabilir

‘Sen Anlat Karadeniz’in yıldızı İrem Helvacıoğlu’nun sosyal medyasından yaptığı şu paylaşım, yapımcısıyla köprüleri attığının göstergesi

‘Sen Anlat Karadeniz’in yıldızı İrem Helvacıoğlu’nun sosyal medyasından yaptığı şu paylaşım, yapımcısıyla köprüleri attığının göstergesi. İşte Helvacıoğlu’nun oyuncu olarak yıldızını parlatan dizinin yapımcısı için yazdıkları:

‘O Ses Türkiye Yılbaşı Özel’e büyük bir mutlulukla katılarak ilk kez sahnede şarkı söyleme deneyimi yaşadım çok eğlendim ve keyif aldım. Sizin de beğeneceğinizi düşündüğüm programda bana ait bölümün gösterilmemesi yönünde bir karar almak zorunda kaldım. Çünkü ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinin yapımcı şirketi hayat verdiğim Nefes karakterinin gereği gibi korunabilmesi ve hissettiklerini daha iyi aktarabilmem amacıyla muvafakat etmediğini, çekimde yer aldıktan sonra bildirdi.”

“Dizi karakterlerini korumak yapımcıdan önce oyuncuya düşmez mi?” tartışmasını bir yana bırakın, bu iş nasıl oldu da bu noktaya geldi?

Projenin yapımcısı Osman Sınav’ı aradım. Söyledikleri Helvacıoğlu ile aralarındaki gerilimi net bir şekilde ortaya koydu:

“Sosyal medyada yaptığı açıklamada yapımcısından üçüncü şahıs gibi bahseden Helvacıoğlu, ‘O Ses Türkiye’ye bize danışmadan başvurdu. Menajeri prodüksiyon ekibini arayıp dizinin şarkılarından birini söylemek için izin istedi. Şarkıdan önce kanala sorun bakalım izin veriyorlar mı dedim? Kanalın izin vermediği bildirilmesine rağmen çekimlere katılıp, şarkı söyleyince aramızdaki sözleşme gereğince kendisine ve TV8’e ihtarname yolladık.”

Yapımcıyla oyuncu arasındaki bu restleşmeden sonra ne olur? Şayet Helvacıoğlu, bu saatten sonra yapımcısıyla uzlaşmaya yanaşmazsa ‘Sen Anlat Karadeniz’de hayat verdiği Nefes’in ömrü uzun olmaz.

Etiketler: nefes diziden çıkıyor mu Sen anlat karadeniz irem helvacıoğlu diziden ayrılıyor mu sen anlat Karadeniz nefes diziden çıktı mı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL