Almıla Hatun Kim? Hangi Dizilerde Oynadı?

Almıla Hatun Kim? Hangi Dizilerde Oynadı?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dizisinde Almıla karakterine hayat veren oyuncu herkes tarafından merak edildi. Almıla Hatun Kimdir, daha önce hangi dizilerde oynadı? Karakteri canlandıran oyuncunun hayatı ve kariyeri hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Ertuğrul ve Kayı boyunun ilerde başına büyük sıkıntılar açması beklenen Almıla Hatun bu bölümde kendini  tanıtmıştır. Kendisini zararsız ve iyi niyetli biri olarak tanıtan Almıla aslında Moğollarla bağlantılı Noyan’ın adamıdır. Dizinin 116. bölümünde katılan karakter dizinin ilerleyen bölümlerinde en az Saadettin Köpek kadar tehlikeli biri olacaktır.

Diriliş Ertuğrul 116. bölümde dahil olan Almıla karakterini Gönül Nagiyeva canlandırıyor. Kız Kaçıran ve Terkedilmiş yapımlarında rol almıştır. 1982 yılında komşu ülke Azerbaycan’da dünyaya gelmiştir. Moskova’da oyunculuk eğitimi aldıktan sonra ülkesinden çeşitli projelerde rol almıştır. Daha sonra Türk yapımcıların ilgisini çeken başarılı oyuncu ilk olarak Kızkaçıran filminde rol almıştır.

Ardından Terkedilmiş filminde gösterdiği performansla adından söz ettirmiştir. Bundan sonra kariyerine Türkiye de devam etmek isteyen oyuncu Diriliş Ertuğrul gibi güçlü prodüksiyonlu ve dev kodrolu bir dizide rol alma şansını yakalamıştır.

Etiketler: almıla hatunun oynadığı diziler diriliş almıla hatun kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL