Altın Tepsi Alihan Kimdir? (Onur Tuna)

Altın Tepsi Alihan Kimdir? (Onur Tuna)

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Yapımcılığını Med yapımın üstlendiği, Nesilihan Yeşilyurt’un senaryosunu yazdığı Şevval Şam, Talat Bulut, Onur Tuna gibi isimlerin yar aldığı dizi Altın Tepsi, cemiyet ve iş dünyasının arka dünyasını anlatıyor. Dizi de Onur Tuna Alihan rolü ile aşka ve kadınlara karşı kendini savunan havacılık şirketinin sahibini canlandıracak. Peki Alihan karakterini canlandıran oyuncu Onur Tuna kimdir? Tanıyalım..

Altın Tepsi Alihan Kimdir? (Onur Tuna)

1988 yılında Çanakkale’de dünyaya gelen oyuncu yengeç burcudur. Babası öğretmen annesi tapu dairesinden emeklidir. Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamlamıştır. Ege Üniversitesi Konservatuvarında Sanat Müziği ses eğitimi almıştır. Selanik göçmeni olan oyuncunun abisi matematikçidir.

Onur Tuna Gitar çalmayıda bilmektedir ve Tıpkı Sen ve Acım Vardı adlı iki şarkısı vardır. Oyuncunun 60 üzerinde şarkısı olmakta olup, 1.90 boyundadır. Onur Tuna boyunun avantajını basketbol ve voleybol oynayarak kullanmış, orta okul yıllarından itibaren lisanslı sporcu olmuştur. Lise yılları ile tiyatro çalışmalarına katılmıştır.

Onur Tuna Üniversite yıllarında profesyonel olarak 4 yıl mankenlikte yapmıştır. Oyunculuk eğitimini ise İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezinde almıştır. 2011 yılında senaryosunu Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı Hayat Devam Ediyor dizisinde rol aldı. Bu dizide Siraç Bakırcı karakterini canlandırmıştır.

Kendisini kısa olarak tanıtmak gerkirse; çocukluk oyuncağı abaküs olan oyuncu, 14 senedir İstanbul’da yalnız yaşıyor. 4 yaşında tekir bir kedisi var. 100 çift ayakkabısı var. Diziden kazandığı ilk para ile arkadaşlarını yemeğe çıkarmış, evine televizyon almış. Diş hekimi dostları var onlarla bilikte konsere gitmeyi ve evde bilgisayar oyunu oynamayı seviyor.

 

 

 

Tuna, 2014 yılında başrollerini Engin Akyürek, Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı Bir Küçük Eylül filminde rol almıştır. 2014 yılında Trt 1 ekranlarında yayınlanan dizi Filinta dizisinde yer almıştır. Bu dizide Mustafa karakterini canlandırmıştır. Oyuncu son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan Cesur Yürek dizisinde Ömer Korkmaz karakterini canlandırmıştır. Ömer karakteri yer altı dünyasının hüküm sürdüğü bu günlerde tek derdi ailesi ve mahallesini bu kişilerden kurtarmaktır. Oyuncu Onur Tuna’ya yeni projesinde başarılar diliyoruz.

Onur Tuna Videosu!

Etiketler: altın tepsi alihan gerçek adı altın tepsi alihan havayolu şirketi sahibi altın tepsi alihan kimdir altın tepsi alihan rol aldığı diziler altın tepsi onur tuna


Yorum yaz