Arıza Dizisi Nerede Çekiliyor, Dizi Setine Nasıl Gidilir?

Arıza Dizisi Nerede Çekiliyor, Dizi Setine Nasıl Gidilir?

Yazar: Emre Nerede Çekiliyor?

O3 Medyanın hazırladığı Arıza dizisi yeni sezonun ses getirecek yapımlarıdan birisi. Dizi Tolga Sarıtaş ve Ayça Ayşin Turan’ı bir araya getiriyor. Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken Arıza dizisi nerede çekiliyor gibi sorular da yeni sezonda cevap arayanlar arasında. Arıza dizi seti, çekim mekanları gibi detaylar sizler için yazımızda.

Arıza Dizisi Nerede Çekiliyor?

Arıza dizisi tanıtımı yayınlandı ve kısa sürede 650.000 izlenmeye ulaştı. Dizinin konusu klasik hikayelerden birisi olsa da oyuncu kadrosu dizinin gücünü gösteriyor. Show Tv’nin yüzünü güldüreceğe benzeyen Arıza dizisi çekim mekanları da izleyiciler tarafından araştırılan detaylardan. Fazla uzatmadan hemen konuya girelim…

Arıza Dizisi Seti Nerede?

Arıza dizisi çekimleri İstanbul’da yapılıyor. Pandemi nedeniyle dizi çekimlerinde mekanlar titizlikle araştırılıyor. Dizinin bazı sahneleri ise eski kundura fabrikasındaki dizi ve film stüdyolarında çekiliyor ve çekilecek. Virüsten korunmak için kalabalık ortamlardan uzak duran dizi ekibi çekimleri de ona göre ayarlıyor. Şuan için çekimlerin yapıldığı semtler gizli tutuluyor ancak bilgiler geldikçe buradan çekim yerleri paylaşılacak.

Arıza dizisinin çekildiği yerlerle beraber bazı mekanlar da ilgi odağı oömaya aday gibi. Örneğin Ali Rıza’nın evi, Halide’nin çalıştığı hastane gibi detaylar dikkatli izleyicilerden kaçmadı. Herşeyden önce dizi mekanlarının pandemi nedeni ile özel olarak seçildiğini ve tasarlandığını unutmamak gerek. Hatta kimi mekanlar bir defa kulanılacak. Özellikle kalabalık mekanlar yada şehir merkezlerine yakında mekanlar çok fazla tercih edilmeyecek.

tıkla>>> Tolga Sarıtaş’ın Yeni Dizisi Arıza Oyuncu Kadrosu, Konusu, Ne Zaman Başlayacak?

Arıza Dizisi Taksi Durağı Nerede, Mekanlar Neresi?

Arıza dizisi nerede çekiliyor sorusunun cevabına ulaştık. Dizi Beykoz, Üsküdar, Fatih, Kandilli semtlerinde çekilmektedir. Hastane olarak kullanılan mekan ise Özel Adatıp Hastanesi’dir. Ali Rıza’nın çalıştığı taksi ise diziye özel olarak yapılmıştır ve Üsküdar sahilinde bulunmaktadır. Dizinin kadrosu muhteşem, konu gayet başarılı. Hoş bazı sosyal medya kullanıcıları konunun klasik olduğunu söylese de evet onlara hak veriyoruz. Ancak kurgu ve oyunculuklar iyi olursa diziyi izlettirir diye düşünüyoruz. Bakalım şuan için gelen tepkiler olumlu. Eylül ve Ekim aylarında durum netleşecektir.

Arıza dizisi tanıtım fragmanı

Etiketler: arıza dizi seti nerede arıza dizisi çekimleri arıza dizisi nerede çekiliyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL