Arka Sokaklar Gonca Kimdir? (Pelin Körmükçü)

Arka Sokaklar Gonca Kimdir? (Pelin Körmükçü)

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Kanal D ekranlarının soluksuz dizisi Arka Sokaklar tüm hızıyla devam ediyor. Dizi de Rıza ve ekibinin başı müfettişle derttedir. Hüsnü’yü bir olaydan dolayı göz altına almak için gelirler. Bu ekipte şok etkisi oluşturur. Tüm bu gelişmeler yaşanırken diziye Gonca karakteri dahil olur. Gonca karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Pelin Körmükçü’dür. Uzun yıllar televizyonda olmayan oyuncuyu Arka Sokaklarda izleme fırsatı bulacağız. Peki Gonca karakterini canlandıran oyuncu Pelin Körmükçü kimdir? Tanıyalım..

Arka Sokaklar Gonca (Pelin Körmükçü) Kimdir?

Körmükçü 10 Şubat 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Okay Körmükçü’dür. Tiyatrocu bir aileden gelen oyuncu, Hazım Körükçü’nün torunudur. Oyuncunun abisi ve kuzenleri de oyuncudur. Oyuncunun soy isminin hikayesi ise yaptıkları iş ile örtüşmektedir. Eskiden günümüze körmükçü sirk anlamına gelmektedir. içinde pehlivanların, hokkabazların, oyuncuların yer aldığı sirkin bulunduğu yerdir. Bu işi icra edenlere de körmükçü denir.

Körmükçü, uygulamalı tiyatro – oyunculuk- seslendirme eğitimi almıştır. 1988 yılında özel bir televizyonda oyuncu olarak işe başlamıştır. Çeşitli sinema dizi ve reklam filmlerinde rol almıştır. Calve Çorba, Diş Macunu, Vestel gibi reklam filmlerinde yer aldı. Duru Tiyatroları, Yedi Tepe Oyuncuları, Beşiktaş Kültür Merkezinde Tiyatro oyunlarında yer aldı.

Körmükçü, 2004 yılında Mimar Cengiz Cennetoğlu ile evlendi, 2006 yılında boşandı. 2. eşi ise Rafi Morenodur. Bu ilişkisini de 2011 yılında bitirmiştir. Bu eşinden bir kızı olmuştur. 2013 tarihinde ise işadamı Faik Başar ile evlenmiştir. Oyuncunun Magazin Gazetecileri Derneği, En İyi Televizyon Reklam Yıldızı ödülleri bulunmaktadır.

 

Bir çok film ve dizilerde rol alan oyuncunun yer aldığı projeler ise şunlardır: İz Peşinde, Bir Kadın Düşmanı, Evdekiler, Tatlı Kaçıklar, Bir Demet Tiyatro, Yılan Hikayesi, Haşlama Taşlama, Taşların Sırrı, Bekarlar, Umutsuz Ev Kadınları, Sen Kimsin’dir.

Oyuncu 1.66 boyunda 54 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere, sarı saçlara sahiptir. Ayrıca oyuncu kova burcudur.

Pelin Körmükçü Videosu!

Etiketler: arka sokaklar gonca gerçek adı arka sokaklar gonca kimdir arka sokaklar gonca rol aldığı diziler arka sokaklar gonca sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL