Arka Sokaklar Mesut Diziden Çıktı mı? Şevket Çoruh Hangi Dizide Oynayacak?

Yılların polisiye dizisi Arka Sokaklar sezon finalinde bir çok oyuncu ile yollarını ayırdı. Bunlardan biri de son bölümde son sahnede vurulan Mesut karakteri mi? Mesut vurulunca dizi severler merakla arama motorlarına yöneldi. Mesut diziden ayrılacak mı, Arka Sokaklar dizisi Mesut diziden çıktı mı sorularını tek tek araştırdık…

13 sezonu geride bırakan Arka Sokaklar 14 mayıs cuma günü sezon finali yaptı. Sezon finali yapan dizinin final sahnesi ise herkesi şok etti. Dizinin önemli karakterlerinden birisi olan Mesut karakteri tren garında vuruldu. Tabi bu sahne sonrası Mesut öldü mü, diziden ayrıldı mı diziye sorulmaya başladı.

Mesut öldümü diye sorulmasının en önemli nedeni karakterin vurulduktan sonraki sözleri oldu. Mesut vurulduktan sonra “Benden buraya kadar” dedi. Selin Medutvurulduktan sonra hemen yanına geldi. Mesut’un yanına çömeldi hemen. Mesut’un başını dizlerine koydu. Ceketini çıkarıp mesutun vurulduğu karın bölgesine tampon yaptı.

Mesut’a “gitme, hayır, bu şekilde olmaz” derken Mesut da ona karşılık verdi. Ancak bu karşılık hiç alıştığımız bir cümle değildi. Mesut Selin’e “beden buraya kadar” dedi. Sanki ölecekmiş izlenimi verdi. Mesut ölecek mi, Şevket Çoruh diziden ayrılıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde Sina koloğlu bu konu ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Yazdığı köşesinde diziden bazı karakterlerin çıkacağını söyledi. Mesela Aylin karakterinin diziye veda edeceğini yazdı. Konu ile ilgili yazımızı buradan yada aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz. Gelelim Mesut ölecek mi?

Tıkla>>> Arka Sokaklar Aylin Öldü mü? Diziden Neden Ayrıldı? Hangi Diziye Geçti?

Mesut karakteri bildiğiniz gibi dizinin en önemli karakterlerinden. Özel harekat polisiyken ekibe katıldı. Diziye ve ekibe muhteşem bir giriş yaptı. İzleyici tarafından çok sevildi. Deli dolu kendi yöntemleriyle iş yapan bir polisti. Mesut karakteri kolay kolay diziden ayrılacak bir karakter değil.

Mesut karakterinin vurulması izleyicilerde merak uyandırmak sonraki sezonu sabırsızlıkla bekletmek için kasıtlı yapılmış bir sahne. Yani Mesut ölmeyecek, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılacak, bir kaç bölüm tedavi gördükten sonra yeniden ekibe dönüş yapacak.