Zalim İstanbul Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizi Seti İstanbul’un Neresinde?

Zalim İstanbul Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizi Seti İstanbul’un Neresinde?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Yeni sezon dizilerinde yeni trend İstanbul dışındaki mekanları kullanmak oldu. Şu an Show TV ekranlarında izlediğimiz Gülperi dizisi çekimleri de Gaziantep’te başlamış daha sonra dizinin çekildiği yerler yavaş yavaş İstanbul’a taşınmıştır. Bir Zamanlar Çukurova’da ATV nin en gözde dizileri arasında ve dizi seti Adana’dadir. Peki Zalim İstanbul dizisi nerede çekiliyor? Zalim İstanbul dizi seti İstanbul’un neresinde?

Zalim İstanbul dizisi için dizi seti birçok ilde ve birçok ilçede hatta dağda ve tepede kuruldu. Önce Hatay’da başlayan çekimler daha sonra İstanbul’a geçecek ardından ise çekimlere dizinin isminden de anlaşılacağı gibi yine İstanbul ilinde devam edilecek.

Birçok dizinin farklı illerde çekildiğini ve izlenme oranlarının yüksek miktarda arttığını, hatta bölge halkının da ilgi ile takip ettiği çekimleri yapımcılar artık İstanbul dışında gerçekleştiriyor. İzleyiciler yeni mekanlar, yeni yerler, yeni bölgeler görmek istiyor. Fakat oyuncular daha çok İstanbul’da ikamet etmeleri sebebiyle şehir dışına çıkmaya çok da sıcak bakmıyor.

En son Sen Anlat Karadeniz dizisi için yapımcılar birçok oyuncu ile görüşmüş fakat bu oyuncuların büyük bir kısmı çekimlerin Trabzon’da yapılacağını duyunca senaryo çok sıcak bakmamış ve gelen teklifleri reddetmişti. Fakat Sen Senlat Karadeniz dizisi başladığı ilk günlerde reyting rekorları kırmış ve senaryoyu kabul etmeyen oyuncular büyük pişmanlık yaşamıştır.

Bunları gören yapımcılar Zalim İstanbul dizisi için dizi setini farklı mekanlarda kurmaya karar vermiş ve birçok ili çekim için gezmişler. Zalim İstanbul dizisinin ilk bölümleri Antakya’da yapıldı. Dizi ekibi Antakya’daki sahnelerin ardından İstanbul çekimlerine başladı. Avşar Film’in Kanal D için hazırladığı iddialı dizinin köşk çekimleri Kuzguncuk’ta yapılmaktadır.

Etiketler: Zalim İstanbul dizi seti nerede Zalim İstanbul dizisi nerede çekiliyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL