Zalim İstanbul Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Tüm Karakterler

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Avşar Film’in Kanal D için hazırladığı yöresel bir dizi daha ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Dizinin oyuncu kadrosu da yavaş yavaş belirmeye başladı. İşte çiçeği burnunda Zalim İstanbul dizisinin merak edilen ayrıntıları.

Yöresel diziler gündemdeki yerini korurken şimdi bir yenisi daha listeye girmeye hazırlanıyor. Sen Anlat Karadeniz, Bir Zamanlar Çukurova gibi bir yöreye özgü dizilerin reytinglerdeki başarısı yapım şirketlerinin iştahını kabarttı gibi. Avşar Film yapım şirketi de böyle bir projeyi gündemine aldı. Zalim İstanbul ismi ile duyurulan dizinin cast çalışmaları ve diğer detaylar için hazırlıklara başlanmış.

Dizinin detayları belli olmaya başladı dedik. Bunlardan birisi de başrol oyuncusu ile ilgili gelen bilgi. Çağlar Ertuğrul dizinin erkek başrol oyuncusu için düşünülen bir isim. Görüşmelerin devam ettiği biliniyor. Yakışıklı oyuncu en son Fazilet Hanım ve Kızları isimli dizide boy göstermiş ve performansı ile göz doldurmuştu. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Cevdet Mercan oturuyor.

Cevdet Mercan 7 dalda ödüle layık görülen “Şeytan Ayrıntıda gizlidir” isimli dizinin yönetmenliğini yapmış bir isimdir. Paramparça, Tatar Ramazan,Mehmet Bir Cihan Fatihi gibi projelerde yönetmenlik yapmıştır. Zalim İstanbul isimli yeni dizi içinde kamera karşısına geçiyor. Zalim İstanbul dizisinin ilk bölüm çekimi Artvin’de yapılacak ve daha sonra dizi İstanbul’a taşınacak. Dizinin oyuncuları kesinleştikçe yazımıza eklenecektir.

Zalim İstanbul Dizisi Oyuncu Kadrosu

Zalim İstanbul Dizisi Fikret Kuşkan (Agah Karaçay) Kimdir?

Dizide Agah KAraçay karakterini canlandıran oyuncu Fikret Kuşkan’dır. Fikret Kuşkan dizide tekerlekli sandalyeye bağlı yeğeni, abisinin emaneti Nedim’e memleketinden hayırlı bir kısmet bulmak ister. Herşey de bu düşünce ile başlar. Usta oyuncu Fikret Kuşkan oldukça varlıklı olan ve ailesiyle Boğaz sırtlarındaki görkemli köşkünde yaşayan Agah Karaçay karakteri ile ekranlara gelecek.

Karaçay Ailesinin otoriter reisi; memleketine, toprağına hala yürekten bağlı bir lojistik patronu. Sektörün en eski ve köklü kuruluşlarından  ‘’KARAÇAY LOJİSTİK’’in yaratıcısıdır. Abisinin ölümü sonrası ona verdiği sözle, “Karaçay” adını üst mertebelere taşımıştır. Güçlü karakteri ve duruşuyla cemiyet hayatında oldukça saygındır. En zayıf noktası abisinin emaneti, gözünden sakındığı hasta yeğeni Nedim’dir. Abisinin ölümünden sonra emanetine canı pahasına göz kulak olmaya yemin vermiştir. Çocuklarını çok sevse de sert duruşu her zaman mesafeli durmasına sebep olmuştur.

Zalim İstanbul Dizisi Ozan Dolunay (Cenk) Kimdir?

Dizid Cenk karakteri sengin ve varlıklı Agah KAraçay’ın oğludur. Cenk’i yakışıklı oyuncu Ozan Dolunay canlandıracak. Agah Bey ve Şeniz Hanım’ın umarsız yakışıklı oğlu; dikkatleri üzerine çekmek, özellikle babasını kışkırtmak için türlü taşkınlıklar yapan, sorumsuz bir genç.

Babasının gücünü babasına karşı kullanan, çapkın bir gençtir. Yakışıklı, sosyetik genç kızların gözdesi… Ancak bu hovardalığının altında, yüreğini paramparça eden ve omuzlarına bir karabasan gibi binen büyük sırrı yatmaktadır. Cenk kalbini sıkıştıran bu gerçeği artık daha fazla taşıyamayacaktı

Zalim İstanbul Dizisi Deniz Uğur (Seher) Kimdir?

Zalim İstanbul dizisinin kadın başrol oyuncusu ise Seher karakterini canlandıracak olan Başak Köklükaya’dır. Dizide Cenk ile arasında bir aşk başlayacaktır. Üç evlat sahibi gururlu bir anne. Eşi vefat ettikten sonra kayınvalidesi, iki kızı ve oğlu ile beraber yaşıyor. Üç çocuğu tek başına büyütmenin gücü altında ezilmemiş bir kadındır Seher.

Çocuklarının üzerine titrer, her anne gibi. Küçük yerde, babasız çocuk büyütmenin etkisiyle çocuklarına karşı fazlasıyla kuralcı, güçlü, dominant, baskıcı ama alabildiğine de sevgi dolu bir annedir. Hayatla ilgili büyük hırsları yoktur. Kanaatkar, fazlasını istemeyi bilmeyecek kadar inançlı, kimine göre dar görüşlüdür. Evlatlarının iyiliği dışında bir şey istemez, beklemez. “Üç tane pırlantam var benim bu hayatta, onlara dil uzattırmam” der. Ama hayat onu evlatları üzerinden sınamaya hazırdır

Zalim İstanbul Dizisi Mine Tugay (Şeniz) Kimdir?

Mine Tugay oldukça varlıklı bir adam olan Agah Karaçay’ın (Fikret Kuşkan) eşi ‘Şeniz’ karakterine hayat verecek. Agah Bey’in biricik eşi; ailenin sosyetedeki yerini konumlayan, aile içi dinamikleri yöneten donimant bir anne.  Şeniz sosyal hayatta, cemiyet dünyasında oldukça aktiftir. Gençliği ve güzelliğini keskin zekasıyla destekleyen lider ruhlu bir kadındır.

Büyüleyici tavırları holding işlerine de inceden müdahale etme gücünü kendine kazandırır. Hayır işleriyle ailenin prestijini güçlendirmeyi sever çünkü Şeniz için prestij her şeyden önemlidir. Prestijden sonra ise, biricik oğlu, prensi Cenk gelir. Kızı ve kocası, bu ikisinden sonra gelir. Bu yüzden, bir anne olarak yaşadığı en korkunç trajedide bile her iki göz bebeğini, ‘’prestijlerini ve şımarık prensini’’ korumak için hayatının en ağır sırrını omuzlarında dev bir yük gibi taşır.

Etiketler: Artvinli Dizisi Oyuncu kadrosu Zalim İstanbul kim kimdir Zalim İstanbul oyuncu kadrosu Zalim İstanbul oyuncuları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL