Artvinli Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Tüm Karakterler

Avşar Film’in Kanal D için hazırladığı yöresel bir dizi daha ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Dizinin oyuncu kadrosu da yavaş yavaş belirmeye başladı. İşte çiçeği burnunda Artvinli dizisinin merak edilen ayrıntıları.

Yöresel diziler gündemdeki yerini korurken şimdi bir yenisi daha listeye girmeye hazırlanıyor. Sen Anlat Karadeniz, Bir Zamanlar Çukurova gibi bir yöreye özgü dizilerin reytinglerdeki başarısı yapım şirketlerinin iştahını kabarttı gibi. Avşar Film yapım şirketi de böyle bir projeyi gündemine aldı. Artvinli ismi ile duyurulan dizinin cast çalışmaları ve diğer detaylar için hazırlıklara başlanmış.

Dizinin detayları belli olmaya başladı dedik. Bunlardan birisi de başrol oyuncusu ile ilgili gelen bilgi. Çağlar Ertuğrul dizinin erkek başrol oyuncusu için düşünülen bir isim. Görüşmelerin devam ettiği biliniyor. Yakışıklı oyuncu en son Fazilet Hanım ve Kızları isimli dizide boy göstermiş ve performansı ile göz doldurmuştu. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Cevdet Mercan oturuyor.

Cevdet Mercan 7 dalda ödüle layık görülen “Şeytan Ayrıntıda gizlidir” isimli dizinin yönetmenliğini yapmış bir isimdir. Paramparça, Tatar Ramazan,Mehmet Bir Cihan Fatihi gibi projelerde yönetmenlik yapmıştır. Artvinli isimli yeni dizi içinde kamera karşısına geçiyor. Artvinli dizisinin ilk bölüm çekimi Artvin’de yapılacak ve daha sonra dizi İstanbul’a taşınacak. Dizinin oyuncuları kesinleştikçe yazımıza eklenecektir.

Artvinli Dizisi Oyuncu Kadrosu

Artvinli Dizisi Fikret Kuşkan (Agah Karaçay) Kimdir?

Dizide Agah KAraçay karakterini canlandıran oyuncu Fikret Kuşkan’dır. Fikret Kuşkan dizide tekerlekli sandalyeye bağlı yeğeni Nedim’e memleketinden hayırlı bir kısmet bulmak ister. Herşey de bu düşünce ile başlar.Usta oyuncu Fikret Kuşkan oldukça varlıklı olan ve ailesiyle Boğaz sırtlarındaki görkemli köşkünde yaşayan Agah Karaçay karakteri ile ekranlara gelecek.

Artvinli Dizisi Ozan Dolunay (Cenk) Kimdir?

Dizid Cenk karakteri sengin ve varlıklı Agah KAraçay’ın oğludur. Cenk’i yakışıklı oyuncu Ozan Dolunay canlandıracak.

Artvinli Dizisi Başak Köklükaya (Seher) Kimdir?

Artvinli dizisinin kadın başrol oyuncusu ise Seher karakterini canlandıracak olan Başak Köklükaya’dır. Dizide Cenk ile arasında bir aşk başlayacaktır.

Artvinli Dizisi Mine Tugay (Şeniz) Kimdir?

Mine Tugay oldukça varlıklı bir adam olan Agah Karaçay’ın (Fikret Kuşkan) eşi ‘Şeniz’ karakterine hayat verecek.