Zalim İstanbul Dizisi Seher Kimdir? Deniz Uğur Oynadığı Diziler

Zalim İstanbul Dizisi Seher Kimdir? Deniz Uğur Oynadığı Diziler

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Kanal D’nin yeni dizisi Zalim İstanbul’da Seher karakteri 3 çocuğuyla hayat mücadelesi veren bir kadındır. Görkemli köşkün müştemilatından kalan Seher kimdir? Gerçek adı ne, oynadığı diziler?

Agah Karaçay’ın görkemli köşkünün müştemilatında çocuklarıyla birlikte kalan Seher inatçı bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor. Seher karakterini canlandıran oyuncu daha önce İnsanlık Suçu ve Kırgın Çiçekler isimli dizilerde de oynayan Deniz Uğur’dur. Deniz Uğur; sinema, tiyatro, dizi oyuncusu, dublaj sanatçısı ve senaryo yazarı olarak çok yönlü bir sanatçı olarak sektördedir.

1971 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğmuştur. 177 cm boyunda olan oyuncunun Mina Deniz, Poyraz Deniz ve engin Deniz isimlerinde çocukları vardır. Sülalesi çok köklü bir aileye dayanmaktadır. Aile kökleri; baba tarafından Osmanlı Sarayında görev yapmış 2. Abdülhamit’in Başmabeyincisi İhsan Bey’e, Atatürk’ün sınıf arkadaşı Yümnü Uğur’un eşine, Türkiye’nin ilk Dünya Güzeli olan Keriman HalisEce’ye dayanmaktadır. Anne tarafından ise bir Osmanlı olan Nadir Bayer’in İsviçreli eşi Hedwige Bayer vasıtasıyla dünyaca ünlü oyuncular David Bennen ve Anne Bennent’a dayanmaktadır.

Ancak asıl kökleri Kafkasya’nın beyaz ırk mensubu en eski ve büyük ailelerinden birine dayanmaktadır. Deniz Uğur küçük yaşlarda bale eğitimi aldı. Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde tamamladı. Üniversiteden sonra tiyatro oyunlarında oynadı. 1997’de Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

tıkla>>> Zalim İstanbul Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Tüm Karakterler

2001 yılında “Benimle Evlenir Misin”, 2006 yılında “Hayatım Sana Feda”, 2011 yılında “Adını Feriha Koydum”, 2013 yılında “Umutsuz Ev Kadınları”, 2014 Gulyabani gibi yapımlarda yer aldı

Etiketler: Artvinli Dizisi Seher Deniz Uğur Oynadığı Diziler Artvinli Dizisi Seher Kim? Zalim İstanbul oyuncuları zalim istanbul seher kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL