Aşk 101 Konusu Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Aşk 101 dizisi, Netflix platformu üzerinde yayınlanmadan önce birçok olumsuz eleştiriye maruz kaldı. Ancak dizi bu yapılan onca olumsuz eleştiriye rağmen oldukça başarılı oldu ve en çok izlenen diziler listesine girmeyi başardı. Aşk 101 dizisinin bu yıl 1. Sezonu yayıldı ve diziyi izleyen kişiler şimdiden 2. Sezonu bekler hale geldi. Dizinin bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden en önemlisi de şüphesiz sıra dışı Aşk 101 konusu oldu. Peki Aşk 101 konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir?

Aşk 101 Dizisinin Konusu

Aşk 101 dizisi ilk olarak 90’lı yıllarda geçiyor. Dizide bir lise var ve bu lisede okuyan 5 lise son öğrencisi bulunuyor. Ancak bu 5 lise öğrencisi bir okulun görüp görebileceği en belalı tiplemelerden biri. Karakterlerden biri sinirli, diğeri alkolik, diğeri çalışkan, diğeri alımlı ve sonuncusu ise oldukça zeki. Bu 5 arkadaş bir araya gelince okulun başına istenmeyen birçok olay geliyor. Oldukça yaramaz olmalarına rağmen okulda bu 5 öğrenciyi de çok seven bir öğretmen bulunuyor. Bütün bu olaylar sırasında öğrencilerin okuldan atılmaması için bu öğretmen, tabiri caizse öğrencilerine kendini siper ediyor. Ancak bu öğretmen öğrencileri sonsuza dek koruyamıyor ve bir gün tayini çıkıyor. Öğretmenleri gittiğinde müdürün ilk işinin kendini okuldan atmak olduğunu anlayan öğrenciler öğretmenlerinin gitmemesi için bir plan yapma gereksinimi duyuyorlar. Plan ise okula yeni gelen beden eğitimi öğretmenine kendi öğretmenlerini aşık etmek ve okulda kalmasını sağlamak. Bu sayede kendileri de okuldan atılmadan mezun olabilecekler. Önlerinde birçok engel bulunan bu olayı sizce öğrenciler başarabilecek mi?

Aşk 101 Dizisi Oyuncuları

Dizi bir gençlik dizisi olduğu için de Aşk 101 dizisi oyuncuları da oldukça genç karakterlerden seçilmeye gayret edilmiş ve bu konuda başarılı da olunmuş. Gelelim Aşk 101 dizisi oyuncularına: dizide Sinan karakterini Mert Yazıcıoğlu, Eda karakterini Alina Boz, Kerem karakterini Kubilay Aka, Işık karakterini İpek Filiz Yazıcı, Osman karakterini Selahattin Yazıcı, Öğretmen Burcu karakterini Pınar Deniz ve son olarak Öğretmen Kemal karakterini Kaan Urgancıoğlu canlandırmaktadır.

 

 

Etiketler: aşk 101 aşk 101 konusu aşk 101 oyuncuları aşk 101 sinan


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL