Aşk ve Mavi Seyfi Kimdir? (Aydın Orak)

Aşk ve Mavi Seyfi Kimdir? (Aydın Orak)

Yazar: Emre Aşk ve Mavi

Aşk ve Mavi Atv ekranlarında cuma günleri yayınlanmaya devam ediyor. Son bölümde diziye Faysal karakteri ile birlikte Faysal’ın en yakın adamı Seyfi karakteri de dahil oldu. Peki Seyfi kim? Seyfi karakterini canlandıran oyuncu Aydın Orak’tır. Aydın Orak’ı gerçek hayatta nasıl biridir. Tanıyalım..

Aşk ve Mavi Seyfi (Aydın Orak) Kimdir?

Aydın Orak 1982 yılında Mardin ilinde doğmuştur. Eğitimini Gösteri Sanatlar Merkezi Tiyatro Okulu, Mezopotamya Kültür Merkezi, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi, Çağdaş Sinema Oyunculuk Atölyesi gibi bir çok alanda geliştirmiştir.

Rol aldığı diziler ise; Ağa Kızı (Polis), Kadirşinas, Arka Sokaklar (1.sezon Hırsız), Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Çemberimde Gül Oya (Bölüm Oyuncusu), 24 Saat (Bölüm Oyuncusu)’tir. Fırtına, Kayıp Özgürlük, Yürüyüş, Baskın, Asasız Musa, Mavi Adam, Siyah Karga oyuncunun rol aldığı sinema filmleridir.

Aydın Orak’ın kendi soyadı ile aynı film şirketi bulunmaktadır. İlk skeçlerini okuldaki müdürü taklit ederek başladı. Yatılı okulda okuduğu için içine kapanık ve konuşmayan biriydi. Oyunculuktan önce tekstil işi ile uğraştı. Oyunculuk dışında yönetmenlikte yaptı.

Aydın Orak Tiyatro Performansı Videosu!

Etiketler: aşk ve mavi faysalın adamı aşk ve mavi seyfi gerçek adı aşk ve mavi seyfi kimdir aşk ve mavi seyfi oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL