Atiye Dizisinin Konusu Nedir? Atiye 2. Sezon Özeti

Atiye Dizisinin Konusu Nedir? Atiye 2. Sezon Özeti

Yazar: Emre Yeni Diziler

Netflix platformunda yayınlanan yerli dizilerden biri olan Atiye dizisi, yayın tarihine başladığı andan beri çok sevilen dizilerden biri oldu. Hatta dünya üzerinde Netflix platformunda en çok izlenen diziler listesine bile girdi. Eğer Atiye dizisini henüz izlemediyseniz siz de Atiye dizisinin konusu nedir sorusunu merakla araştırıyor olabilirsiniz. Peki Atiye dizisinin konusu nedir? Atiye 2. Sezon özeti nasıldı?

Atiye Konusu ve Özeti

Atiye dizisinin konusu ve özeti şu şekildedir: Atiye, bir ressamdır ve İstanbul’da oldukça güzel bir dairede, ailesi ve Ozan’la birlikte oldukça sessiz, sakin mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamaktadır. Atiye, doğduğu andan beri bir sembol çizmektedir. Hatta bu sembol üzerine bir sergi bile açmıştır. Sergi oldukça başarılı geçmiştir. Bir gün Göbeklitepe’de yapılan bir keşif, Atiye’yi şaşkınlıktan dumura uğratır. Çünkü çizdiği sembol Göbeklitepe’de ki kazılarda çıkmıştır. Bu keşifleri yürüten ise bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Arkeolog Erhan’dır. Atiye, Göbeklitepe’ye gittiğinde Erhan’la konuşmak ister. Erhan’ın bu konuşma sırasında yaptığı tek şey atiye ile dalga geçmektir. Ancak kazıların devamında öyle şeyler görür ki Erhan, Atiye’ye inanır. Bu olaydan sonra Atiye ve Erhan, dünyanın geçmişine, geleceğine ve şimdi ki zamana doğru gizem ve mistik dolu bir yolculuk yapıp gerçeğin peşine düşecektir.

Atiye Dizisi Oyuncuları

Atiye dizisinin bu kadar konuşulmasının nedeni aynı zamanda başarılı oyuncu kadrosu ve sergilenen muhteşem yetenekler. Atiye dizisinde yıllardır ekranlarda görmeye alışkın olduğumuz ünlü oyuncular ve bunun yanı sıra yeni ve yetenekli isimler de yer alıyor. Atiye dizisinin oyuncu kadrosu ise şu şekilde: Atiye karakterini Beren Saat, Cansu karakterini Melisa Şenolsun, Erhan karakterini Mehmet Günsur, Ozan karakterini Metin Akdülger, Serdar karakterini Tim Seyfi, Hannah karakterini Hazal Türesan, Serap karakterini Başak Köklükaya, Zühre karakterini Meral Çetinkaya, Mustafa karakterini Civan Canova, Nazim karakterini Fatih Al, Öner Hoca karakterini Cezmi Baskın ve son olarak Anima karakterini Melisa Akman canlandırmaktadır. Atiye dizisi genellikle İstanbul ilinin çeşitli ilçelerinde çekilmiştir. Atiye dizisinin bir diğer çekim durağı ise Göbeklitepe’dir. Ayrıca dizinin Nemrut Dağı’nda da sahneleri bulunmaktadır.

 

 

 

Etiketler: atiye atiye 2. sezon atiye konusu


Yorum yaz