Avlu Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizideki Hapishane Nerede? Hangi Semtte?

Avlu Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizideki Hapishane Nerede? Hangi Semtte?

Yazar: Emre Avlu Dizisi

Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan Avlu dizisi 140 ülkede 25 yıldır gösterilen Prisoer dizisinden ülkemize uyarlanacak. Dizinin hazırlıkları tam gaz devam ederken dizide rol alacak oyuncularda belli olmaya devam ediyor. Hapishane ortamı ile yen tanışan ve kızından ayrılmanın verdiği acıyı üzerinden atamayan bir annenin hikayesini anlatacak dizide çekim yeri de belli oldu. Peki Avlu dizisinin çekim yeri nerede? Yazımızda..

Avlu Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizideki Hapishane Nerede? Hangi Semtte?

Demet Evgar, Nursel Köse, Rüçhan Çalışkur, Gamze Topuz ve Ceren Moray’ın rol alacağı dizide cast calışmaları devam ediyor. Limon Film’in hazırladığı Seda Altaylı Turgutlu’nun kaleme aldığı dizi her bölümde etkileyici hikayesi ile izleyici ile buluşacak. Dizinin çekim yerinin mevcut hapishanelerde mi yoksa bir plato yapılarak mı çekileceği belli oldu. Dizinin hapishane sahneleri için İstanbul Ümraniye’de kurulan dev bir plato yapıldı. Bu platoda çekimlerin yapılacağı ve dizinin ocak ayı sonuna yetiştirilmeye çalışıldığı gelen bilgiler arasında.

Avlu dizisi uyarlama bir dizidir. Prisoner, 1967 yılında yayınlanmış sonrasında bu dizinin çeşitli versiyonları ve filmleri yapılmıştır. Bir anda kendini hapishane ortamında bulan bir kadının nasıl zorluklar yaşadığı anlatılıyor. Dizinin mini bir versiyonu da bulunuyor. Yanılmıyorsam 6 bölümlük bir versiyonu. Birde filmi var. Filmde erkek oyuncular rol alıyor ve hapishane bulunuyor. Bu hapishaneden kaçış öyküsü anlatılıyor. Dizinin 2009 yılında çekilmiş 30 bölümlük versiyonu da bulunuyor. bu versiyonda ise bir adam bir gün kendisini bir çölde buluyor.

Prisoner dizisi o kadar sevilmişki bir çok dizi ve film versiyonu yapılmış. Ülkemizde de etkileyici bir şekilde anlatılırsa sevileceğini düşünüyorum. Star Tv bence iyi bir işe imza atacak. Dizininin günü ile de iyi bir seçim yaparsa iyi bir izlenme alabilir. Dizinin Türkiye versiyonunu merak içinde bekliyoruz. Siz dizinin çekim yeri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce çekim yeri iyi tasarlanabilmiş mi?

[mavitext]Avlu Dizisi Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/mavitext]

Etiketler: avlu dizisi çekim adresi avlu dizisi çekim yeri avlu dizisi hapishane hangi semtte avlu dizisi nerede çekiliyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL