Avlu Dizisi Cemal Kimdir? (Erhan Güleryüz)

Avlu Dizisi Cemal Kimdir? (Erhan Güleryüz)

Yazar: Emre Avlu Dizisi

Star Tv ekranlarında yayınlanması beklenen yeni dizi Avlu’da karakterler de belli olmaya başladı. Kenan Ece, Demet Evgar gibi oyuncuların başrol oynayacağı dizide Cemal karakteri de merak konusu oldu. Avlu dizisinde Cemal karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Erhan Güleryüz’dür. Peki Erhan Güleryüz kimdir? Tüm bilgiler yazımızda.

Avlu Dizisi Cemal Kimdir? (Erhan Güleryüz)

Star ekranlarında yayınlanacak olan Avlu dizisinde Cemal karakterini canlandıran oyuncu Erhan Güleryüz, 1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve liseyi Büyükçekmece’de okuyan Güleryüz aslen ses sanatçısı ve bestecidir. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İlk albümünü 1992 yılında Güller Açtı albümünü çıkardı. 1996 yılında Cemil Özeren, Can Güney, Alper Çakır, Ayhan Öztoplu ile Ayna grubunu kurdu. Rüzgar Yapım adında müzik şirketi vardır.

Erhan Güleryüz 2007 yılında Dünya Radyo’da Ayna adlı program yaptı. 2007 yılında Aynadan Yansıyanlar adlı programı sundu. 2011 yılında ise TRT FM’de yayınlanan Söz Müzik Erhan Güleryüz adlı programı sundu. Oyuncu 2013 yılında Kafkas isimli Karabağ sorunu ve sosyal meseleleri konu alan filmin senaryo, müzik, yönetmenlik ve oyunculuğunu üstlendi. Filmde Hasan Kaçan ve Tuğçe Kazaz’da yer aldı. Oyuncu 2013 yılında Gönül Hırsızı, 2011-2013 yılında Avrupa Avrupa, 2009 Abim, 2001 Sultan, 2002 Martılar Açarken, 2003 Elvada, 2005 Zeynep, 2005 yılında Dolunay ve 2007 yılında Hakkını Helal Et projelerinde rol almıştır.

[mavitext]Avlu Dizisi Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Oyuncu müzik ve oyunculuk dışında şiir ile de uğraşmış ve bir kaç tane şiir kitabı çıkarmıştır. 200 yılında Kiremitte Uçuran, 2005 yılında Kayıkhane Durgunu, 2006 yılında Kiremitte Uçuran / Tile-Blaster, 2010 yılında Pera’da Yağmur adlı şiir kitaplarını çıkarmıştır. Ayna Grubu olarak Gittiğin Yağmurla Gel, Dön Bak Aynaya, Şarkılar- Türküler, Çayımın Şekeri, Bostancı Durağı, Denizden Geliyoruz, Nefes, Asmalı Mescit, Mavi Şarkılar albümlerini çıkarmıştır. Ayrıca Garibim, Doğum Günü solo albümlerini çıkarmıştır. Oyuncu İstanbul’un ilk dijital radyosu Radyo İstanbul’un jingle müziklerini yapmıştır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[pembetext]Avlu Dizisi Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/pembetext]

Erhan Güleryüz Videosu

Etiketler: avlu cemal gerçek adı avlu cemal kim avlu cemal oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL