Avlu Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir?

Avlu Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir?

Yazar: Emre Avlu Dizisi

Star Tv ekranlarında Limon filmin üstlendiği dizi Avlu’nun yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu bulunuyor. Dizinin genel hikayesi hapishane dramı olacak. Hapishane ve oyuncular konusunda çalışmaların devam ettiği Avlu dizisi konusu ile izleyiciyi gözyaşlarına boğacağa benziyor. Dizinin yapımını üstlenen Limon yapım daha önce Poyraz Karayel, Savaşçı gibi önemli projelere imza atmıştı.

Avlu Dizisi Oyuncu Kadrosu?

Avlu dizisi oyuncu kadrosu üzerinde yapımcılar dikkatli bir çalışma sürdürüyor. Şuana kadar 2 oyuncunun ismi belli oldu. Diğer ismler belli oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

1. Avlu Dizisi Nursel Köse:

1970 yılında Malatya’da dünyaya geldi. Köln Üniversitesi Mimarlık Bölümünde okudu. Nursel Köse Almanya’da tiyatro, yazar, komedyen, aktör, şairlik yaptı. 2007 yılında Yaşamın Kıyısında filminde oynayarak en iyi kadın yardımcı oyuncu ünvanını aldı. 2009 yılında Kış Masalı dizide Dilber karakteri ile büyük çıkış yaptı. 2012 yılında Kötü Yol adlı dizi de oynadı. 2014 yılında Paramparça adlı dizide rol aldı. 2016 yılında ise Kaçma Birader filminde oynadı.

[pembetext]4N1K Oyuncu Kadrosu? Tıklayınız![/pembetext]

2. Avlu Dizisi Rüçhan Çalışkur :

1947 yılı Trabzon doğumlu oyuncu Ankara Üniversitesi Devlet Tiyatrosu Tiyatro Bölümü mezunudur. Yılarca tiyatro oyunlarında yer alan oyuncu ilk sinema deneyimini 2003 yılında yaşadı. Bir çok yabancı filme seslendirme yapan oyuncu bir çok ödülün de sahibi olmuştur. En önemli dizilerden biri olan Çanakkale Yüzyıllık Mühür’de rol almıştır. Son olarak Kalp Atışı adlı dizide rol almıştır.

3. Avlu Gamze Topuz: (Anlaşma Sağlanamadı)

1983 yılında Adana’da dünyaya geldi. Eğitimini Bilgi Üniversitesi Tv- Gazetecili Bölümünü okuyarak tamamladı. Kendisi gibi oyuncu Ümit Kantarcılar ile evlenmiş ve boşanmıştır. Bir de kızı vardır. Ata binmeyi sevmektedir. Oyuncu Doktorlar, Aşk ve Ceza, Mavi Kelebekler, Güzel Çirkin dizilerinde oynamıştır.

[mavitext]Avlu Dizisi Çekim Yeri? Tıklayınız![/mavitext]

4. Demet Evgar Kimdir?

1980 yılında Manisa’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. 1 Kadın ve 1 Erkek adlı dizi ile tanındı. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Komedi Kadın Ödülü bulunmaktadır.

5. Kenan Ece Kimdir?

1980 yılında Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de dünyaya geldi. Türkiye’nin ilk dünya güzeli Keriman Halis’in yeğenidir. Amerika’da tiyatro ekonomi eğitimini tamamladı. 2009 yılında Yüreğine Sor adlı filmde rol aldı. Deli Saraylı ve Beni Unutma adlı projelerde rol aldı. Mustafa Üstündağ ile Çamur Tiyatro’yu kurdu. Kalp Hırsızı adlı dizide rol aldı.

6. Ceren Moray Kimdir?

1985 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen oyuncu, doğumundan bir kaç yıl sonra İstanbul’a ailesi ile birlikte taşındı. Pera Güzel Sanatlar’da eğitim aldıktan sonra Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde rol aldı. İlk dizisi Serseri Aşıklar olan oyuncu Kavak Yelleri’nde Su karakterini canlandırdı. O Hayat Benim adlı dizide Efsun karakterini canlandırdı.

7. Ayça Damgacı Kimdir?

1973 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Canım Ailem, Güldünya, Aramızda Kalsın, O Hayat Benim gibi projelerde rol aldı.

8. Şeyla Halis Kimdir?

1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Mimar Üniversitesi Sanat Merkezi Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro Bölümü’nde Tiyatro eğitimi aldı. Bekir Çiçekdemir ile evlendi. Bir kızı var. Oyuncu Cennet Mahallesi, Yahşi Cazibe ve Zengin Kız Fakir Oğlan isimli dizilerde rol aldı.

9. Erhan Güleryüz (Cemal) Kimdir?

1966 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme mezunudur 1992 yılında Güller Açtı albümünü çıkardı. Bir çok dizi ve sinema da rol alan oyuncu Ayna grubunun solisti olarak tanınır. Ayrıca 4 adet şiir kitabıda bulunmaktadır. Oyuncu Avlu dizisinde Cemal karakterini canlandıracaktır.

10. Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir?

1971 yılında Arjantin’de dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Aşka Sürgün, Eyvah Eyvah 3, Gölgedekiler, Gece, Güneşin Kızları dizilerinde rol aldı.

Avlu Dizisi Oyuncu Kadrosu!

Sizce konusu hapishane dramı olan Avlu dizisinde hangi oyuncular yer alabilir? Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Etiketler: avlu dizisi konusu avlu dizisi oyuncu ve karakterleri avlu dizisi oyuncuları kim Avlu dizisi yönetmeni


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL