Avlu Dizisi Safiye Özdemir Kimdir? Kör Safiye!

Avlu Dizisi Safiye Özdemir Kimdir? Kör Safiye!

Yazar: Emre Avlu Dizisi

Avlu dizisinde daha önce ayrılan bir oyuncudan bahsetmiştik. Avluda Naciye karakteri diziden ayrılmıştı. Şimdi ise yeni karakter diziye giriş yapıyor. Avlu Safiye Özdemir kimdir?

Avlu’ya kör hırsız Safiye Özdemir karakteri ile giriş yapan oyuncu Ayten Uncuoğlu bundan sonraki bölümlerde karşımıza çıkacak. Diziye giriş yapan yeni karakter Safiye, ağma hırsız olarak ekranlara gelecek. Hapishane de dengeleri değiştirebilecek bir kapasiteye sahip.

Safiye karakteri hakkında gerçekler, detaylar dizide yavaş yavaş ortaya çıkacak. Neden kör oldu, doğuştan mı kördü. Neden hırsızlığa başladı gibi detaylar ve ilginç detaylar dizide izleyici ile buluşacak. Peki Safiye karakterine hayat veren oyuncu Ayten Uncuoğlu kimdir?

1946 Eskişehir doğumludur. Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. 1988 yılında Bir Tren yolculuğu isimli sinema filmi ile sektöre giriş yapsa da asıl yükselişi 1996 yapımı Çılgın Bediş dizisi ile olmuştur.

70’li yıllarda Köln Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora yapmıştır. Eğitimli, işinin uzmanı, duayen bir oyuncudur. 1988 yılından bu yana birçok dizi ve sinema projesinde rol almıştır. Çılgın Bediş, Dadı, Nisan Yağmuru, Canım Kocacığım, Emanet, Kırık Ayna, Kurtlar Vadisi, Kavak Yelleri, 20 Dakika gibi güçlü yapımlarda yer almıştır.

Etiketler: avlu ayten uncuoğlu avlu kör safiye Avlu safiye kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL