Avlu Dizisi Sinan Kim? Gerçek Adı? Oynadığı Diziler Neler?

Avlu Dizisi Sinan Kim? Gerçek Adı? Oynadığı Diziler Neler?

Yazar: Emre Avlu Dizisi Dizi Haberleri

Star TV’nin başarılı dizilerinden biri olan Avlu’ya sürpriz bir isim dahil oldu. Son zamanların en iyi çıkış yapan dram ve aksiyon ağırlıklı dizisi Avlu’da heyecanı artırmak için yeni karakterler katılmaya devam ediyor. Avlu dizisi Sinan kim? Gerçek adı ne? Oynadığı diziler ve kariyeri hakkında tüm merak edilenler…

Yapımcılığını Limon Film-Hayri Aslan’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu’nun yer aldığı, başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece ve Çağdaş Onur Öztürk’ün paylaştığı Avlu dizisine Sinan rolüyle Tuğrul Tülek katıldı. Avlu Sinan kim? Avlu dizisinde Azra’nın eğitmeni olarak diziye dahil oluyor. Tuğrul Tülek Avlu dizisiyle yeni bir ekran macerasına başlıyor.

Hem eğlenceli hem de renkli sahnelerin bol bol yaşanacağı Avlu dizisine dahil olan oyuncu Tuğrul Tülek kim? 1976 tarihinde dünyaya gelen Tuğrul Tülek Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Özellikle Tiyatro sahnelerinde rol alan ve bu yönüyle tanınan Tuğrul Tülek 2012 yılında Keşanlı Ali Destanı adlı dizide Sipsi Selim karakteriyle tanınmıştır.

Üniversite eğitimine devam ederken Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında konservatuvar sınavını kazanarak Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde oyunculuk eğitimine başladı. Ve 2006 yılında başarıyla mezun oldu. Bu süre içinde öğrenci değişim programıyla  Varşova, Polonya’da Akademia Teatralna im Aleksandra Zalwerowicza oyunculuk okulunda da eğitim aldı. 12.Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu”  ödülüne aday gösterildi

Son olarak Vatanım Sensin dizisinde Albay Stavro karakterine hayat vermiştir. Başlıca rol aldığı diziler, Karamel, Sınıf, Kalp Ağrısı, Mükemmel Çift, Karakol, Keşanlı Ali Destanı ve Hatırla Gönül’dür.

Daha çok tiyatro sahnelerinde performans sergileyen başarılı oyuncu günümüzde Avlu dizisi Sinan karakteriyle izleyici karşısına çıkıyor. Kendisine yeni rolünde başarılar dileriz.

Etiketler: avlu dizisi sinan kimdir avlu dizisi sinanın gerçek adı ne avlu sinan kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL