Avlu Oğuz Kimdir? (Ertan Saban) Deniz’in Çocukluk Aşkı mı?

Avlu Oğuz Kimdir? (Ertan Saban) Deniz’in Çocukluk Aşkı mı?

Yazar: Emre Avlu Dizisi

Avlu dizisine yeni bir karakter dahil oldu. Oğuz karakteri dizide flashback sahneleri ile Deniz ile sık sık beraber görülecek. Oğuz’un Deniz’in çocukluk aşk mı? Oğuz kimdir, gerçek adı n?

Oğuz karakteri dizide Deniz ile sık sık ekranlara gelecek. Geçmişe doğru giden sahneler ile Deniz ve Oğuz’un çocukluk halleri de ekranlara gelecek. Oğuz ve Deniz’in çocukken birbirlerine aşık oldukları ortaya çıkacak. Oğuz karakterini Ertan Saban oynuyor.

Ertan Saban, 1977 Üsküp doğumludur. 192 cm boyunda olan oyuncu Makedon asıllı bir oyuncudur. Dedesinin dedesi Osmanlı zamanında Erzurum/Kars bölgesinden Makedonya’ya göç etmiştir. Makedonya yıllarında kardeşi Erman Saban ile Makedonya Türk Tiyatrolarında sahneler almıştır.

2008 yılında Başka Semtin Çocukları isimli film ile en iyi erkek oyuncu ödülünü(4. Kaunos Altın Aslan Film Festivali) almıştır. Sultan Makamı, Sağır Oda, Elvada Rumeli, Sakarya Fırat gibi dizilerde rol almıştır. Mutlu Ol Yeter, Kurtlar Vadisi Pusu ve son olarak Mehmed Bir Cihan Fatihi isimli projelerde yer almıştır.

2016 yılında oyuncu Ebru Özkan ile evlenmiştir. Çocukluk yıllarında merak duyduğu oyunculuğu Türkiye’de devam ettiren başarılı oyuncu bir çok dizi ve projede yer almış ve almaya devam etmektedir. Şimdi sie Avlu dizisinde Oğuz karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. Kendisine yeni projesinde başarılar dileriz.

Etiketler: avlu oğuz kimdir avlu oyuncu kadrosu avlu yeni oyuncu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL