Avlu Oktay Kim? (Çağdaş Onur Öztürk)

Avlu Oktay Kim? (Çağdaş Onur Öztürk)

Yazar: Emre Avlu Dizisi

Star Tv ekranlarında yayınlanan Avlu dizisinde rol alacak karakter ve oyuncular da belli oldu. Bu karakterlerden bir tanesi de Oktay oldu. ” Oktay, yakışıklı, kaslı ve uzun boyludur. Eski bir özel hareketçidir. Bir baskın sırasında tüm arkadaşları ölmüştür. Bir tek o kalmış. Bir süre psikolojik tedavi gördükten sonra bir daha özel harekata dönmemiştir. Arkadaşı Murat’ın desteği ile cezaevinden çalışmaya karar vermiştir.” Dizide Oktay karakterini canlandıran oyuncu ise Çağdaş Onur Öztürk olmuştur. Oyuncu hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Avlu Oktay Kim? (Çağdaş Onur Öztürk)

1979 yılında Sivas ilinde dünyaya gelmiştir. 182 cm boyunda 74 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlü oyuncu aslan burcudur. Anadolu Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. Oyunculuğa çocukluğundan beri meraklı olan Çağdaş Öztürk ilk, orta ve lise yıllarında tiyatro oyunlarında yer almıştır. Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde de okuyan başarılı isim bu yıllarda da tiyatrodan ayrı kalamamıştır.

Çağdaş Öztürk, askerlikten sonra bir ilaç firmasında ilaç mümessili olarak çalışmıştır. Okul yıllarında 2008’de Gazi dizisinde rol aldı. Dizide Akın karakterini canlandıran oyuncu Osman Sınav’ın yaptığı Sakarya Fırat dizisinde Hasan Turna karakterini canlandırmıştır. 2011 yılında ise Kuzey Güney dizisinde rol alan oyuncu dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil gibi oyuncular yer aldı. Dizide Barış karakterini canlandırdı.

[saritext]Avlu Murat Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Çağdaş Öztürk, 2015 yılında Vildan Atasever’in oynadığı Yaz’ın Öyküsü dizisinde Tunç karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında ise Şükrü Özyıldız, Aslı Enver, Mahir Günşiray, Şenay Gürler, Başak Parlak, Hakan Boyav, Hakan Gerçek’in rol aldığı Kış Güneşi dizisinde rol aldı. Dizinin yapımcılığını da yapmıştır.

Çağdaş Öztürk, 2013 yılında Böyle Bitmesin dizisinde rol aldıktan sonra 2014 yılında Düşler ve Umutlar dizisinde Çakı karakterini canlandırdı. Aynı yıl Kendime İyi Bak dizisinde Emre karakterini canlandırmıştır. Aşktan Kaçılmaz dizisinde Ali karakterini canlandıran oyuncu 2014 yılında Tut Sözünü ve Sarmaşık sinema filmlerinde rol almıştır. Oyuncuya yeni projesi Avlu’da başarılar dileriz.

[mavitext]Avlu Melis Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Avlu Çağdaş Öztürk Videosu

Etiketler: alu oktay oynadığı diziler avlu oktay gerçek adı avlu oktay kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL