Aykut Cömert Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Fotoğrafları!

Aykut Cömert Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Fotoğrafları!

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Genç yaşta yaşamını yitiren Aykut Cömert tüm ülkeyi bir anda yasa boğdu. Özellikle sanat dünyasında şok etkisi yapan bu elim ölüm haberi sanatçı dostlarını da yasa boğdu. Oyuncu Ahu Yağtu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla üzüntüsünü dile getirdi. 7den 70e herkesi yasa boğan genç sanatçı Aykut Cömert kimdir?

Kadın dizisinde Pırıl karakterini canlandıran Ahu Yağtu genç sanatçı Aykut Cömert’in ölümünü duygu dolu bir paylaşımla dile getirdi. Yağtu yaptığı paylaşımda ““En güzellerini paylaştın, yaşattın bize hep. Nurlar içinde huzurla uyu” dedi.

Aykut Cömert uzun yıllar kanserle mücadele ediyordu. Resim ve video sanatçısı Cömert kansere yenik düştü ve genç yaşta, 38 yaşında, hayata gözlerini yumdu. Cömert ses getiren çalışmalarla adından söz ettirmesini biliyordu. En son ünlü isimlerin ağızlarından dökülen ve kamuoyunda büyük hasarlara neden olan sözlerinden yaptığı çalışmayla etkili bir iz bırakmıştı.

Aykut Cömert Kimdir?

Aykut cömert iletişim fakültesinde radyo TV ve sinema bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında erken daha eğitim zamanında kısa filmler çekmiş ve fotoğraf ve videoları ile da karma sergiler yapmıştır. 2011 yılında 2 uzun metrajlı belgesel ve siyah beyaz çocuklar isimli belgesel ve atölye çalışmasını yapmıştır. 2011 yılında yaptığı çalışma Balkanlar Avrupa ve Avustralya’da yaşayan Türk gençlerini konu almıştır.

Belçim bilgin ile 2012 yılında sakız isimli bir video hazırlamıştır. Bu video Archive tasarım galerisinde sergilenmiştir. 2014 yılında Esra dermancıoğlu İlker Kaleli ve Beren saatinde destek verdiğim saç bebek ve künye isimli bir yılları hazırlamıştır. Bu videoları “Bir ara bir haber, one night art” isimli sergi ile kamuoyunun beğenisine sunmuştur.

Genç yaşta aramızdan ayrılan aykut çömert’in videolarının özü 6 temel üzerine kuruluydu. Bunlar cinsiyet, kimlik çatışması, beden, güzellik miti, kültür ve kusursuzluktu. Cömert hazırladığı çalışmalarda nesnelerin kimlikler üzerindeki kavgasına metafor yöntemi ile dile getiriyordu. Bu da çalışmalarının en önemli noktasını oluşturuyor. İşte Cömert’in ses getiren video çalışması…

İşte Aykut Cömert’in Ses Getiren Video Çalışması

Etiketler: Aykut Cömert Fotoğrafları Aykut Cömert kaç yaşında Aykut Cömert neden öldü Aykut Cömert Nereli


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL