Azize Dizisi Final mi Yapacak, Bitecek mi?

Azize Dizisi Final mi Yapacak, Bitecek mi?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Kanal D’nin büyük umutlarla ekranlara getirdiği Azize dizisinde tehlike çanları çalmaya başladı. Dizi reytinglerde çakıldı ve kanal dizinin fişini çekmeye mi hazırlanıyor? Azize dizisi final mi yapacak, ne zaman bitecek?

Başrollerinde Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un yer aldığı Azize dizisi intikamdan doğan bir aşkı konu alıyor. Dizi ilk bölümü ile ekranlara gelmiş ve reytinglerde alt sıralarda yer almıştı. Akabinde hamamda tecavüz sahnesi ile tepkileri üzerine çekmişti. Kanal ve yapım şirketi diziyi bitirme kararı mı aldı?

1.bölüm reytingleri ile ilk 10a giremeyen dizi şansını 2.bölümle denedi. Dizinin başrol karakteri Azize’nin hamamda tecavüze uğraması da reytingleri attırmak için yapılan bir hamle olarak görüldü. Ancak dizi 2.bölümde de reytinglerde başarılı olamadı ve 11.sırada kaldı. Tüm bu gelişmeler sonrasında ise dizi için tehlike çanları çalmaya başladı.

Kulislerden gelen bilgilere göre dizi zor bir günde ekranlara geldi. Eşkıya ve Kadın dizisinin reytinglerin düşük olmasında etkisi çok büyük. Bu anlamda Azize ilk önce gün değişikliğine gidecekmiş. Eğer bu değişiklikte reytingleri etkilemezse dizi erken final kararı ile yayından kaldırılacak.

Tabi asıl polemik ise Hande Erçel’in oynadığı hiçbir dizinin tutmaması oldu. Azize hemen hemen oynadığı tüm dizilerde başarılı olamadı. Birkaç dizi hariç reytinglerde çakılan projelerin suçu ise Hande Erçel’e kalmış gibi. Azize dizisi 7 bölümlük zorlu bir süreçten geçecek.

7 bölüm sonrasında başarıyı yakalayamayan dizinin fişi çekilecek ve final yaparak ekran macerasına son verecek. Ki bununla ilgili ilk işarette geldi. Azize dizisi gün değiştirme kararı aldı. Azize bundan böyle Cumartesi günleri ekranlara gelecek. bu karar da final yapmanın eşiğine geldiğinin habercisidir. Aslında diyecek fazla söz yok. Dizi çöplüğüne dönen ülkemizde ne yazık ki başarılı yapımları bulmak çok zor. Başarılı olan yapımların çoğu da zaten uyarlama diziler. Örneğin, Mucize doktor, Bir Zamanlar Çukurova, Kadın gibi diziler uyarlama diziler olup orijinalleri ise yabancı menşeili yapımlardır.

tıkla>>> Azize Dizi Kıyafetleri, Marka ve Fiyatları

Özgün Türk yapımları ise çok nadirde olsa yapılıyor ve tutuyor. Bunlara örnek Ezel dizisi, Diriliş Ertuğrul, İçerde ve Çukur gibi yapımları verebiliriz. Sırf dizi yapalım diye yapılan projeler ise Azize gibi erken final yapmaya mahkum olarak görülüyor.

Etiketler: aize dizisi ne zaman bitecek azize dizisi bitecek mi azize dizisi final mi yapacak azize erken final


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL