Babamın Günahları Feride Kimdir? (Mehrnoush Esmaeilpour)

Babamın Günahları Feride Kimdir? (Mehrnoush Esmaeilpour)

Yazar: Emre Babamın Günahları

Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan dizi Babamın Günahları’nın başrollerinde Kadir Doğulu, Melisa Sözen, Mustafa Uğurlu, İsmail Demirci gibi önemli isimler yer alırken dizide yabancı bir isim de bulunuyor. Mehrnoush Esmaeilpour dizide Feride karakterini canlandıracak. Mehrnoush Esmaeilpour kimdir? Tanıyalım.

Babamın Günahları Feride Kimdir? (Mehrnoush Esmaeilpour)

1988 yılında İran’da dünyaya gelen oyuncu Türkiye’de bir çok dizi ve sinema filminde rol aldı. 1.75 boyunda 54 kg ağırlığındaki oyuncu kahverengi göz rengine sahiptir. Eğitimini Mimarlık Bölümünü bitirerek tamamlayan oyuncu oyunculuk dışında at eğitmenliği ve ressamlık da yapmaktadır. Oyuncu henüz 8 yaşında resim yapmaya başlamış üniversite eğitimi için Kıbrıs’a ardından Amerika’ya giden oyuncu dizi tekliflerinin ardından Türkiye’ye yerleşmeye karar vermiştir.

Oyuncu 2012 yılında Son adlı dizide rol aldı. Dizide Leyla karakterini canlandırmıştır. Dizide Yiğit Özşener, Nehir Erdoğan, Erkan Can, Berrak Tüzünataç, Engin Altan Düzyatan, Uğur Polat, Ahmet Levendoğlu, Ülkü Duru, Aylin Aslım gibi isimlerle birlikte rol aldı. Oyuncu Hayat Çizgisi Suriye projesinde rol almış ve oyunculuk alanında kendini adım adım ilerletmiştir. Dizide Ayşe karakterini canlandırmıştır. Dizide Adını Sen Koy dizisinin başrol oyuncusu Ömer karakterini canlandıran oyuncu Erkan Meriç ile birlikte rol almıştır.

Oyuncu Son Osmanlı Kıyam dizisinde rol almış dizide Türkan Şoray, Cemal Hünal, Aslı Tandoğan, Tolga Karel, Hazım Körmükçü gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Bir Zamanlar Osmanlı dizisi 3. Ahmet döneminde Avrupa ile ilişkilerin savaş alanından diplomasi alanına kaydırma çabasını anlatıyor. Oyuncunun sevgilisi ise Yönetmen Abdullah Oğuz’dur. Ancak bu 2015 yılına ait bir bilgidir. Şu an ilişkilerinin devam edip etmediğine dair bir bilgi bulunmuyor.

[mavitext]Babamın Günahları Ferruh Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Oyuncu bir röportajında hırs veya şans ile ilgili şu sözleri söylüyor:

“Hırslı değilim ama bir şey yapmak istersem yaparım. Hayatımın akışını değiştirmek pahasına olsa bile. Cesurum, iki defa ölümden döndüm, ilki bahsettiğim at kazası, ikincisi trafik kazasıydı. Bir süre komada kaldım. Doktorlar yüzde 20 yaşama şansı vermiş, güçlüyüm galiba ve şanslı olduğumu da düşünüyorum, çok şükür” 

Mehrnoush Esmaeilpour Son Dizisi Videosu!

Etiketler: babamın günahları feride gerçek adı babamın günahları feride kim babamın günahları feride oynadığı diziler babamın günahları feride sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL