Babamın Günahları Melike Kimdir? (Sezgin Akbaşoğulları)

Babamın Günahları Melike Kimdir? (Sezgin Akbaşoğulları)

Yazar: Emre Babamın Günahları

Star Tv ekranlarında 10 Ocak Çarşamba günü yayınlanacak dizi Babamın Günahları’nda rol alacak oyuncu kadrosu belli olmaya başladı. Dizide Melike karakteri merak konusu oldu. Babamın Günahlar’ın da Melike karakterini canlandıracak oyuncu Sezgin Akbaşoğulları oldu. Sezgin Akbaşoğulları kimdir? Tanıyalım.

Babamın Günahları Melike Kimdir? (Sezgin Akbaşoğulları)

Sezgin Akbaşoğulları, 1981 yılında İzmir’de dünyaya geldi. 1.64 boyunda 54 kg ağırlığındaki oyuncu Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Boğa burcu olan oyuncu kahverengi göz rengine sahiptir. Babası subay olan oyuncunun annesi ise öğretmendir. Oyuncu bir çok il ve ilçede yaşarken ülke dışındada yaşamak zorunda kalmıştır. Bu nedenle okul hayatında zorluklar yaşayan oyuncu 13-14 yaşında oyuncu oldu. Oyunculuk hayatına ise lise yıllarıda oynadığı tiyatro oyunu ile başaladı.

Sezgin Akbaşoğulları’nın ilk projesi Beyaz Gelincik adlı dizi oldu. Dizide Ceren karakterini canlandırmıştır. 2005 yılında yayınlanan dizide Ertan Petekkaya, Mehmet Günsür, İsmail Hacıoğlu, Betül Şahin, Tülin Özen, Sinan Albayrak gibi isimler yer almıştır. Oyuncu 2010 yılında yayınlanan Kavşak filmi sayesinde ödüle layık görülmüştür. Altın Koza En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü almıştır. Oyuncu 2014 yılında Adı Neriman adlı dizide Perran Kutman, Filiz Taçbaş, Nilay Deniz, Çağlar Sayın gibi isimler yer almıştır.

[mavitext]Babamın Günahları Zeyno Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Sezgin Akbaşoğulları, 2015 yılında Racon: Ailem İçin adlı dizide Sedef karakterini canlandırmıştır. Dizide Mehmet Aslantuğ, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Ekin Türkmen gibi isimler yer almıştır. Oyuncu Bizim Evin Halleri, Bir Aşk Hikayesi, Sır Gibi, Kardelen, Yabancı, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku gibi projelerde yer almıştır. Oyuncunun dizi, sinema ve tiyatro dışında şarkı söyleme yeteneği de bulunmaktadır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

Sezgin Akbaşoğulları Videosu!

Etiketler: babamın günahları melike gerçek adı babamın günahları melike kimdir babamın günahları melike oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL