Babamın Günahları Yeşim Kimdir? (Melisa Sözen)

Babamın Günahları Yeşim Kimdir? (Melisa Sözen)

Yazar: Emre Babamın Günahları

Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan dizi Babamın Günahları tüm heyecanı ile beklenirken dizi bir babanın kızı olduğunu öğrendikten sonra hayatını kızına adamasını ve kızının annesine olan sevgisini anlatıyor. Dizide Zeyno’nun annesi Yeşim karakterini canlandıran oyuncu Melisa Sözen merak konusu oldu. Melisa Sözen kimdir? Tanıyalım..

Babamın Günahları Yeşim Kimdir? (Melisa Sözen)

1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Melisa Sözen, 167 boyunda 53 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere ve saçlara sahip oyuncu Yengeç burcudur. Oyuncu Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdi. 2013 yılında Şubat dizisinde rol arkadaşı Alican Yücesoy ile evlenen oyuncu 1 yıl sonra boşanma kararı aldı. Şu an için Harun Tekin ile birlikte olduğuna dair bilgiler bulunuyor.

Oyuncu ilk olarak 14 yaşında Yedi Kocalı Hürmüz adlı müzikalde rol aldı. Burada tanıştığı Nilgün ve Belgün ve Levent Özdilek ile yıllar sonra Kadınlar Kulübü adlı dizide oynadı. 2001 yılında ise Çağan Irmak’ın yönettiği Bana Şans Dile adlı sinema filmi ile sinema dünyasına adım atmıştır. Yine Çağan Irmak’ın çektiği Çemberimde Gül Oya adlı dizi ile geniş kitlelerce tanımıştır. Bir dönem 16. film Festivali’nin sunuculuğunu yapan oyuncu burada tanıştığı Derviş Zaim’in yönettiği Cenneti Beklerken isimli filmde rol aldı. Melisa Sözen dizi ve film oyunculuğu dışında Dünyayı Kurtaran Kadın isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.

Melisa Sözen 2009 yılında Casus Kızlar Herşey Nasıl Başladı? filminde Clover karakterini canlandırdı. Oyuncu 2011 yılında Reis adlı dizide rol aldı. Oyuncu Muhteşem Yüzyıl dizisinde Nora karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında Şubat adlı dizide Yağmur ve Sabah karakterlerini canlandırmıştır. Oyuncunun Yeşilçam Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu, Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri, Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülü ve Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Performansı ödülüleri bulunmaktadır.

[pembetext]Babamın Günahları Feride Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Melisa Sözen oyunculuk yapmak istemesi ile ilgili düşüncelerini şu şekilde aktarıyor:

” Çok film seyreder, kitap okurdum, hayalperest bir çocuktum. Bunların varacağı yer burasıymış. Kendimi bildim bileli başka hiçbir meslek yapmak istemedim.”

Melisa Sözen Bir Varmış Bir Yokmuş Film Videosu!

Etiketler: babamın günahları yeşim gerçek adı babamın günahları yeşim kimdir babamın günahları yeşim oynadığı diziler babamın günahları yeşim sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL