Babil İrfan Kimdir? Gerçek Adı Ne, Nereli?

Babil İrfan Kimdir? Gerçek Adı Ne, Nereli?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Star TV ekranlarında yayınlanmakta olan Babil dizisi, oldukça güçlü oyuncu kadrosuna rağmen ne yazık ki iyi reytinglere sahip değil. Dizinin reytingleri kötü olmasına rağmen İrfan karakteri Babil dizisi hakkında çok merak edilenler arasında. Kullanıcılar sıklıkla Babil İrfan kimdir? Gerçek adı ne, nereli? Sorusunu sıklıkla soruyor.

Merak edenler için Babil dizisinin konusu ise şu şekilde: İrfan, idealist ve değerlerine oldukça bağlı bir profesördür. Ancak oğlunun yakalandığı amansız hastalık için paraya ihtiyacı vardır ama İrfan’ın hiç parası yoktur. Tam bu noktada yolu Egemen ile kesişir. Oğlunun tedavi parasını elde etmek için Egemen ile iş birliği yaparak açtığı Babil şirketi oğlunun tedavi masraflarını karşılar. Ancak bu şirket sayesinde İrfan’ın ve Egemen’in hesaplaşmak zorunda olduğu bazı kişiler ortaya çıkacaktır…

İşte sizler için detaylı bir şekilde araştırdığımız Babil İrfan kimdir? Gerçek adı ne, nereli? Sorusunun cevabı…

Halit Ergenç Kimdir?

Ünlü oyuncu Halit Ergenç, herkesin tanıdığı ve Türkiye’nin en meşhur oyuncularından biridir. Ünlü oyuncu 30 Nisan 1970 tarihinde, İstanbul iline dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncu Halit Ergenç, liseyi Beşiktaş Atatürk Lisesi’nde okumuştur. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri bölümünde okumaya başlamıştır. Ancak üniversite öğrenimini henüz ikinci yıldayken bu bölümü bırakmıştır. Ünlü oyuncu daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümünü okumaya başlamış ve bu bölümü bitirmiştir. Ünlü oyuncu Halit Ergenç, oyunculuk kariyeri boyunca birçok başarılı eserde rol almış ve bu sayede Türk ve dünya izleyicisinin aklına kazınmıştır. Halit Ergenç’in rol aldığı bazı diziler şu şekildedir: Dedem Gofret ve Ben, Aliye, Zerda, Kara Melek ve Binbir Gece.

Rol aldığı başarılı dizi ve filmler sayesinde tekrar teklifler almış ve kariyerini bu sayede sürdürmeyi devam ettirmiştir. Tiyatroda oldukça başarılı olan ünlü oyuncu Halit Ergenç, çok izlenen ve sevilen Büyük Teklif adlı televizyon yarışmasını sunarak, sunuculuk konusunda ki yeteneğini de izleyiciye kanıtlamıştır. Halit Ergenç, Türk tarihinin en çok izlenen dizilerinden biri olan Binbir Gece dizisinde aldığı başrol ile Altın Kelebek ödülünü en iyi erkek oyuncu dalında almaya hak kazanmıştır. Ünlü oyuncunun günümüzde set arkadaşı olan Bergüzar Korel ile mutlu bir evliliği bulunmaktadır. Çiftin bu evlilikten bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Halit Ergenç’in en meşhur rolü 2011 ve 2014 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinin başrolü olarak canlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman karakteridir.

Etiketler: babil irfan babil irfan kimdir halit ergenç


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL