Bahtiyar Ölmez Şinasi Kimdir? (Umut Oğuz)

Bahtiyar Ölmez Şinasi Kimdir? (Umut Oğuz)

Yazar: Emre Bahtiyar Ölmez

Atv ekranlarında Cumartesi günleri yayınlanan dizi Bahtiyar Ölmez konusu ve karakterleri ile komedi tarzında bir dizidir. Dizi de Bahtiyar Ölmez’in kendisine benzeyen mafya babasının yerine geçmesi ve başından geçen olaylar anlatılıyor. Dizi de bir çok ünlü isim yer alırken Şinasi karakteri de merak konusu oldu. Şinasi karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Umut Oğuz’dur. Umut Oğuz’u tanıyalım..

Bahtiyar Ölmez (Umut Oğuz) Şinasi Kimdir? 

Umut Oğuz, 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İzmir’e taşınan oyuncu ilk, orta ve liseyi burada okudu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümümü bitirdikten sonra bir süre kendi mesleğini yapmıştır. Fethiye’de bir tatil köyünde yapmış olduğu animasyon gösterileri yönetmen Ahmet Gülhan tarafından farkedilmiştir.

bahtiyar ölmez şinasi gerçek adı

Uzun zamandır tiyatro sahnelerinde yer alan oyuncu ilk olarak Emret Komutanım adlı dizide Sarp Levendoğlu, Demet Evgar, Seda Akman, Arda Kural ile birlikte rol aldı. Asıl tanımışlığını ise Atv ekranlarında yayınlanan dizi Adanalı dizisinde Fiko ve Lezize Nine karakterlerini birlikte canlandırmıştır.

 

Umut Oğuz, Figüran adlı sinema filminde Ceyhun Fersoy, Serenay Aktaş, Ferdi Kurtuldu, Erdal Cindoruk ile birlikte rol aldığında seneler 2014’ü gösteriyordu. Aynı yıl içerisinde Atv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Timur Acar, Sera Tokdemir, Erdinç Gülener, Şemsi İnankaya’nın rol aldığı Kertenkele dizisinde oynadı.

Bahtiyar Ölmez Caner Kimdir? Tıklayınız

Oğuz, Güneş Yanıkları, Ona Bakma Bana Bak, Şöhretler Kebabçısı, Çalışan Ceset, Üç Kadın, Umut Adası, Cümbür Cemaat, Kuzey Rüzgarı, Delisin Delisin, Dursun Çavuş ve Koğuş Akademisi projelerinde yer almıştır. Oyuncu 1.72 cm boyunda ve 70 kg ağırlığındadır. Oyuncu Yengeç burucudur.

Umut Oğuz Videosu!

Etiketler: bahtiyar ölmez şinasi gerçek adı bahtiyar ölmez şinasi kimdir bahtiyar ölmez şinasi oynadığı diziler


Yorum yaz