Barış Atay Kim? Barış Atay Hangi İlin Milletvekili Oldu? Hangi Partiden?

Barış Atay Kim? Barış Atay Hangi İlin Milletvekili Oldu? Hangi Partiden?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Ünlü oyuncu Barış Atay resmen siyasete girdi. Ve 24 haziran 27. dönem Milletvekili seçimlerinde  Halkların Demokratik Partisi’nden Hatay Milletvekili seçildi. Siyasi paylaşımlarıyla dikkat çeken oyuncu Barış Atay kim? Oynadığı diziler neler? 

Tam ismi Barış Atay Mengüllü olan oyuncu 22 Eylül 1981 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir.  Küçük yaşlarda Türkiye’ye gelen ailesiyle birlikte 1999 yılına kadar Antakya’da yaşam sürmüştür.

18 yaşında iken 1999 yılında üniversite eğitimi için Adana’ya gitti. Ve kazandığı, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde eğitimine devam etti.  Adana’da Üniversite eğitimine devam ederken  son yılında fikir değiştirerek okulu bırakmış ve İstanbul’a gitmiştir. Rotasını oyunculuğa çevirmiş ve Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitenin tiyatro bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. Kendini geliştirmeye devam etmiş ve 2011 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-Tv bölümü yüksek lisans öğrencisi olarak eğitim almaya başlamıştır.

Arka Sıradakiler dizisindeki Saffet rolüyle kendini tanıtmıştır. Ardından 2011 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu kaleme aldığı ‘Hayat Devam Ediyor’ dizisinde rol almıştır. Barış Atay, 8 Mart 2013 tarihinde oyuncu ve yönetmen yardımcısı Beste Sultan Kasapoğulları ile hayatını birleştirmiştir. 22 Kasım 2013 tarihinde Redhack soruşturması kapsamında polis tarafından gözaltına  alınmış ve 3 sonra serbest bırakılmıştır.

17 Nisan 2015 tarihinde vizyona giren “Eksik” isimli sinema filminin yönetmenliğini Barış Atay Mengüllüoğlu üstlenirken aynı zamanda oyuncu olarak da yer almıştır. Dizinin kadrosunda Barış Atay’ın yanı sıra  Nur Sürer, Özgür Emre Yıldırım, Toprak Sağlam, Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Sarp Akkaya oynamıştır.

Oyuncu ve yönetmen kimliğinin yanı sıra 24 haziran pazar gerçekleşen seçimlerde HDP’den 1. milletvekili adayı olarak seçilmiştir.

Siyasi paylaşımlarıyla dikkat çeken Barış Atay kim? Hangi partiden milletvekili seçildi? Hangi ilden milletvekili oldu? sorularıyla gündemin en çok araştırılan isimlerinden biri oldu.

Arka Sıradakiler dizisiyle ünlenen ve oyunculuk ve yönetmen kimliğiyle tanınan Barış Atay’ın Halkların Demokratik Partisinden Hatay milletvekili adayı olduğu biliniyordu. YSK sonuçlarına göre Barış Atay Hatay’ın 1. Milletvekili oldu.

Etiketler: barış atay hangi ilden milletvekili oldu barış atay kim barış atayın oynadığı diziler oyuncu barış atay milletvekili oldu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL